Ледь не щодня інформація про нещасні випадки на воді надходять до Головного управління МНС України в Полтавської області. З початку купального сезону на Полтавщині потонуло 90 людей з них 9 дітей. Найбільше таких випадків зафіксовано в містах Полтава, Кременчук та у Кременчуцькому районі. У більшості випадків люди гинуть у місцях стихійного відпочинку, тобто там, де купатися заборонено. У місці Кременчук таких «стихійних» зон відпочинку є чимало. І не зважаючи на розміщені таблички із закликами до громадян, люди все рівно продовжують купатися у небезпечних для їхнього життя місцях.
Занепокоєні таким станом речей, міська влада Автозаводського та Крюківського району міста Кременчук виділили в цьому році кошти на обладнання постів спостереження в необладнаних і найбільш масових місцях відпочину людей. Кошти були виділені не тільки на придбання рятувального обладнання та зарплатню рятівникам, а й на облаштування пляжів парасольками, лавочками та урнами для сміття.
«На сьогодні у нас є 4 таких пости, - розказав Василь Білоус, керівник комунальної установи Кременчуцької рятувально-водолазної станції, - час для чергування закріпленого за пляжем рятувальника визначили з 10 по 18 годину, саме в цей час тут відпочиває найбільша кількість людей. Правда щоранку рятувальникам приходиться прибирати територію від нічних відвідувачів пляжу, які залишають за собою цілі купи сміття. Але завдяки постійному нагляду рятувальників у новостворених зонах відпочину не допущено загибелі людей!».
Кременчуцькими рятувальниками в поточному році врятовано життя 18 людей. І це тільки зафіксованих, тобто тих, які згодилися надати про себе усі дані, насправді ця цифра утричі більша. Наприклад на новому пляжі поблизу мікрорайону «Молодіжний» тиждень тому було врятовано 2-річну дитину. Матрос - рятувальник, який тоді був на чергуванні, спостерігав за відпочиваючими, аж раптом побачив, як під водою щезла маленька дівчинка. «В тому місці є яма. - згадує Володимир. Мілка для дорослих, а от для дворічної дитини - дуже глибока. Дівчинка зробила декілька кроків і оступилася у яму. Я відразу кинувся до того місця де мелькнули руки та ноги немовляти, і на щастя встиг вчасно - дитя не встигло наковтатися води. Дивує те, що врятована дівчинка відпочивала разом із своїми батьками, але ті забули про пильність і не наглядали за дитиною».
«Якщо на водоймах дорослі гинуть переважно через поєднання спиртних напоїв із відпочинком на воді, то в загибелі дітей винні в першу чергу їх батьки, - каже заступник начальника Кременчуцького міського управління МНС Віталій Навродський, - Вони інколи відволікаються і забувають про пильність за своїми дітьми».
Тож рятівники вкотре звертаються до громадян не забувати про безпеку під час відпочинку на воді та не відпускати дітей купатися самостійно, навіть якщо вони добре плавають. Адже часто гра дітлахів у воді закінчується трагічно.