На сьогоднішній день питання незаконного виготовлення та торгівлі підробленим товаром стоїть доволі гостро. Особливо це стосується продажу алкогольних напоїв.
Більшість споживачів, які купують горілчані напої в продуктових магазинах , нерідко , мабуть, зтикалися з тим, що куплена ними "оковита", при вживанні виявилася "недоброю", а в деяких випадках вживання таких напоїв закінчувалося отруєнням.
Окрім фактів підробки алкогольної продукції, що стоїть на прилавках в магазинах, актуальним залишається питання припинення діяльності підпільних "гуралень", які, не зважаючи на проведення постійної роботи по виявленню та припиненню підпільного бізнесу, продовжують діяти на території нашої області.
Працівниками Лубенського відділу податкової міліції постійно проводиться робота по викриттю підпільного виробництва горілки та припинення її реалізації.
В пошуках легкої наживи деякі особи організовують підпільні цехи, які займаються виготовленням та розповсюдженням підробленої горілки, а та в свою чергу успішно реалізовується місцевому населенню за ціною значно нижчою ніж у торгівельній мережі.
Народних умільців не лякає навіть кримінальна відповідальність, що передбачена чинним законодавством за незаконне виготовлення, зберігання та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів.
Так, в одному із сіл району обслуговування в помешканні місцевої жительки припинено діяльність підпільного цеху по виготовленню підробленої горілки. В ході проведення оперативно-розшукових заходів вдалося задокументувати незаконні дії громадянки "Н", яка протягом тривалого періоду у невстановлених осіб скупляла спирт етиловий, який потім у відповідних пропорціях змішувала із звичайнісінькою водою. Дану рідину вона розливала в пляшки з під горілки і в такому вигляді продавала місцевим клієнтам за ціною нижче ніж у магазині.
В будинку громадянки вилучено тару різної ємкості, лійки, спирт, фальсифіковану горілку в загальній кількості 363 літри.
При проведенні експертизи зразків вилученої рідини встановлено, що при вживанні фальсифікована горілка створює загрозу життю та здоров'ю людей.
По даному факту порушено кримінальну справу за ч.3 ст.204 КК України.
Наразі залишається невідомим те, скільки було продано такої горілки та яку шкоду вона принесла здоров'ю громадян.
Це лише приклад, але цілком досить для того щоб замислитись, чи є сенс в тому , щоб ставити під загрозу життя і здоров'я своє та своїх близьких.
У першому півріччі цього року працівниками Лубенського відділу податкової міліції припинено діяльність трьох таких підпільних цехів. По відношенню до їх організаторів слідчими порушено 7 кримінальних справ за ч.3 ст. 204 Кримінального Кодексу України, 6 із яких після розслідування з обвинувальним висновком направлено до суду.
Податкова міліція буде і надалі активно проводити боротьбу зі злочинністю у сфері оподаткування і сподівається на підтримку громадян у виявленні фактів виготовлення та продажу підпільної продукції.
Якщо вам стали відомі факти продажу алкогольних напоїв з ознаками підробки чи випадки отруєння людей "зеленим змієм", просимо негайно повідомляти працівників податкової міліції про такі пригоди, адже спільними зусиллями буде досягнуто значно кращого результату для блага кожного громадянина.