На Глобинщині правоохоронці спільно з аграріями утилізували шляхом спалення 7240 кілограмів макової соломки на суму близько двохсот мільйонів гривень, отриману після збору кондитерського маку на полях однієї з агрофірм Полтавщини.
Рослина, яка ще з праслов’янських часів мала символічне і магічне значення, на сьогоднішній день перебуває під пильним оком держави і правоохоронців, а тому всі бажаючі, хто має намір вирощувати її для господарських потреб, має отримати спеціальну ліцензію, адже згідно Кримінального законодавства, сільгосппідприємствам і громадянам вирощувати снодійний мак чи коноплі без спеціального на те дозволу та пов'язаних з ним заходів охорони цих посівів заборонено.
В умовах сьогодення за вирощування маку на підприємствах, які мають ліцензію, ведеться жорсткий контроль - висівати можна лише дозволені державою сорти маку з низьким вмістом наркотичних речовин. Окрім того, однією з організаційних вимог до роботи підприємства є те, що для охорони посівів маку, місць зберігання та переробки рослин підприємство укладає договір із підрозділами Державної служби охорони при МВС.
Так, на Полтавщині одна з агрофірм, що спеціалізується по вирощуванню зернових культур, вже четвертий рік поспіль займається легальним вирощуванням маку для кондитерських потреб. Даним підприємством було засіяно плантацію маку площею 277 гектарів. Весь період, поки агрокультура зростала, на полі разом з аграріями працювала група професіоналів зі служби охорони при ГУМВС.
В кінці серпня настав час збирати урожай, а тому для цього була створена комісія, до якої ввійшли працівники підприємства, представники державної служби охорони ГУМВС України в Полтавській області, а також відділу боротьби з незаконними обігом наркотиків ГУМВС та співробітники Глобинського РВ.
Як кажуть самі міліціонери, корисного насіння у маковій рослині – лише три грами, решта – солома, яка є сировиною для опію, морфію, героїну. Тож наркоотруту, відділену від зерна на току під пильним наглядом правоохоронців, подрібнили і розкидали по полю, потім одразу ж провели дискування та оранку. Відходи, утворені в процесі очищення насіння маку, зважили і одразу утилізували шляхом спалювання, після чого був складений відповідний акт. Сам процес спалювання відбувався кожного дня, а тому ні в полі, а ні на току наркотична сировина не залежувалася.
На даний час урожай насіння маку зібраний агрофірмою повністю. Всі законні вимоги щодо цього процесу правоохоронцями та підприємством виконані. На току не залишилося й сліду від зібраного урожаю, а тому залишається бути упевненими, а що в цьому році пироги з маком забезпечені!