На засіданні зазначалося, що проблема забезпечення питною водою населених пунктів Запсільської та Бондарівської сільрад (Кременчуцький район Полтавської області) може бути вирішена лише шляхом забезпечення ГЇх централізованим водопостачанням. Члени Комітету підкреслили, що реалізація Державної цільової соціальної програми першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, на період до 2010 року, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, передбачає вирішення таких питань.
Водночас, Законом про Державний бюджет України на 2009 рік на її реалізацію при запланованих Програмою 53 млн. грн. передбачено лише поточні видатки у сумі 20 тис. грн., які спрямовуються на проведення робіт з паспортизації джерел та обВґєктів водопостачання.
За інформацією, наданою Міністерством фінансів України, вирішити питання водопостачання зазначених населених пунктів можливо за рахунок міжбюджетних трансфертів для місцевих бюджетів за рішенням місцевих органів влади. Окрім цього, Мінфін звертає увагу на можливість використання на зазначені цілі коштів Стабілізаційного фонду за напрямком реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів, розпорядником яких є Міністерство регіонального розвитку та будівництва.
Підкреслювалося, що за інформацією Полтавської ОДА, зазначене питання розглядалося 29 липня поточного року на нараді за участю керівників галузевих управлінь ОДА, представників АТ "Укртатнафта", ВАТ "Полтавський ГЗК", Кременчуцької геолого-розвідувальної експедиції КП "Південукргеологія", санепідемстанції, Кременчуцької РДА та райради. Окрім того, укладено договір між АТ "Укртатнафта" та Українським міжрегіональним центром "Гідротон ЛТД" на геологічне вивчення діючого Омельницького водозабору щодо можливості збільшення його продуктивності з урахуванням потреби сіл Запсільської та Бондарівської сільрад, після чого буде доцільним проведення розрахунків та розробка проектної документації на забезпечення централізованого водопостачання.
За результатами обговорення Комітет вирішив підтримати проект постанови (реєстр.№4159). Водночас, на думку членів Комітету, необхідно вилучити з тексту проекту пункт перший (щодо проведення виїзного засідання Комітету) як такий, що втратив актуальність. Окрім того, враховуючи обмеженість фінансового ресурсу Державного бюджету України, у проекті постанови слід передбачити залучення до фінансування робіт з будівництва водогону АТ "Укртатнафта", а також коштів Стабілізаційного фонду і обласного бюджету Полтавської області.