3а ініціативою начальника Октябрського райвідділу міліції ПМУ ГУМВС в Полтавській області Віталія Шевчуги, з 11 до 21 вересня проводиться комплексне оперативно-профілактичне відпрацювання Центрального критого ринку міста. Прийняте начальником територіального підрозділу рішення – це відповідь на численні скарги жителів Полтави (переважно клієнтів Центрального критого ринку) на порушення прав споживачів, неякісне обслуговування та на деякі інші порушення у сфері здійснення окремих видів господарської діяльності.
Менше ніж за п’ять діб планового рейду співробітники карного розшуку, паспортної служби і дільничні інспектори міліції Октябрського районного відділу, спільно з працівниками відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського міського управління ГУМВС, ветеринарної міліції ГУМВС, а також відділення міліції на ринку виявили низку суттєвих порушень, допущених реалізаторами та власниками торговельних точок і кіосків мобільних терміналів.
Зміст задокументованих правопорушень здебільшого полягав у здійсненні торговельної діяльності без відповідного пакету дозвільних документів з порушенням санітарних вимог. Для яскравого прикладу, за торгівлю без державної реєстрації фізичної особи-підприємця і відповідної ліцензії, що дає право на її здійснення, до адміністративної відповідальності притягнуто одного із місцевих «підприємців», який провадив роздрібну торгівлю фруктів на підставі довідки Глухівської сільради, виданої ще у 1999 році. Якщо, умовно кажучи, «закрити очі» на закінчення терміну дії документу, то викликає зацікавленість його зміст – сільрада «дала добро» на реалізацію фруктів, вирощених «підприємцем» на власній земельній ділянці, але… не яблук і навіть не персиків, а бананів та апельсинів.
Наразі адміністративний матеріал, зібраний співробітниками Октябрського РВ відносно винахідливого торговця направлено до суду. За порушення порядку здійснення господарської діяльності (ст. 164) Адміністративний Кодекс України передбачає штрафні санкції від 340 до 680 гривень з конфіскацією виготовленої продукції і знарядь виробництва. Утім справа не обмежиться адміністративною відповідальністю, окремі обставини «господарської діяльності» на даний час ґрунтовно досліджуються.
Окрім того, під час відпрацювання, правоохоронці вилучили з незаконного обігу близько 50 примірників аудіовізуальних творів, відеограм та комп’ютерних програм, що незаконно розповсюджувалися на території Центрального ринку і три крадених мобільних телефони. Як прокоментував начальник Октябрського райвідділу міліції ПМУ ГУМВС в Полтавській області Віталій Шевчуга, вищезгадані мобільні термінали являються речовими доказами, яких до сьогодні «бракувало» у трьох кримінальних справах, порушених слідчим відділенням Київського райвідділу міліції.
Буквально на гарячому, в процесі незаконної торгівлі овочами і фруктами, правоохоронці затримали шістьох іноземців (уродженців Узбекистану). Стосовно двох «гостей» України, що незаконно перебували на території держави, вирішується питання про видворення; четверо іноземних громадян притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування в Україні (ст. 203 КУпАП).
Нагадуємо, що профілактичне відпрацювання триває до 21 вересня! Відкидаючи часові рамки комплексних заходів, що реалізуються полтавською міліцією, закликаємо Вас, шановні підприємці, взяти за правило принцип «шанобливе ставлення до прав покупців і виконання обов’язків, передбачених чинним українським Законодавством – запорука Вашого добробуту і юридичної безпеки»!