Підставою для позачергового спільного засідання міських комісій з питань техногенної й екологічної безпеки та протиепідемічної стали скарги мешканців будинку по вулиці Енгельса, 25. Вони стурбовані ситуацією, що склалася в результаті аварії на каналізаційному колекторі, розташованому поряд.
Вночі з тридцятого на тридцять перше серпня в районі поліклініки першої міської лікарні на ньому стався провал. Протягом ночі аварійна бригада обласного комунального підприємства «Полтававодоканал» провал закрила, і загрозу витоків стоків було ліквідовано. Однак, наступної доби в напрямку згаданого будинку в районі вулиці Артема дали знати про себе ще кілька провалів колектора, внаслідок яких каналізаційні стоки потрапили в обидва навколишні ставки.
За повідомленням головного інженера підприємства «Полтававодоканал» Анатолія Сердюка, на даний час ліквідовані усі промиви, забруднені води за допомогою спеціальних пересувних насосних станцій з обох ставків перекачані на очисні споруди (а це 40 тисяч метрів кубічних забрудненої води), рибу, що загинула, знищено, зроблено дезінфекцію. За висновками «Полтававодоканалу» аварія є результатом літніх злив, які порушили і без того нестійке покриття каналізаційних колекторів.
У своєму виступі голова профільної депутатської комісії Олексій Горик наголошував, що ми не застраховані від подібних випадків надалі. Значна частина каналізаційних колекторів, які здебільшого будувалися в п’ятдесяті роки, відслужили свій термін і потребують або санації або перекладання. Потрібна спеціальна програма. На це необхідні значні видатки, які не під силу ні підприємству (ремонт колекторів в тарифи не закладений), ні місту. Лише за скромними підрахунками програма вимагатиме щорічного фінансування в обсягах не менше, як п’ятдесят мільйонів гривень. Стан каналізаційного господарства – проблема усіх міст України, і її розв’язання потребує державного втручання.
Що стосується даної аварії, то наступним етапом робіт буде ще одна дезінфекція та перекладання колектора на ділянці 165 метрів. Орієнтована кошторисна вартість одного метра - до двадцяти тисяч гривень. Документація на ремонт колектора вже готова. Вивчаються пропозиції щодо подальшої долі ставків, які, до речі, вже давно потребували очищення. Як сказав заступник міського голови Віталій Нікіпелов, котрий очолює одну з комісій і вів спільне засідання, треба якнайшвидше завершити весь комплекс заходів, щоб ліквідувати усі наслідки аварії, і мешканці навколишніх будинків почували себе комфортно.
За висновками комісій санітарний стан території в районі місця аварії поступово нормалізується.