Управління СБУ в Полтавській області уже має значні напрацювання з розслідування кримінальної справи, що була порушена у травні за фактом геноциду-голодомору в Україні в 1932-1933 роках.
Слідчі Управління опитали 53 свідків подій 1932-33 років. У державному архіві Полтавської області відшукали мартиролог осіб, які померли в регіоні протягом 1932-33 років, а це 43 книги. Їх огляд свідчить про те, що більшість смертей людей в той період була пов’язана із виснаженням організму та хворобами кишково-шлункового тракту. Цей документ визнаний речовим доказом. Наразі ще триває робота із встановлення точної кількості осіб, які померли в ті роки саме від голоду.
У ході досудового слідства встановлено, що згідно з порівнянням переписів за 1926 рік та за 1937 рік кількість населення, яке проживало на Полтавщині, зменшилася на 950 тисяч осіб.
Віднайдено матеріали про спеціально створені загони з числа місцевих активістів, що здійснювали постійні подвірні обходи та обшуки, та вилучали у людей продукти харчування.
А цими днями в обласному архіві були знайдені так звані «чорні дошки» - це списки населених пунктів, де свідомо, наперекір тодішній владі, саботували плани заготівель продуктів харчування. До речі, зазначають спеціалісти, саме в таких населених пунктах знаходяться і найбільші місця поховань жертв Голодомору. Загалом же в Полтавській області уже встановлено 263 місця поховань померлих у 1932-33 роках. Нині проводиться їх огляд та допит свідків, яким відомі обставини здійснення даних поховань.
Наразі розслідування кримінальної справи триває, по його завершенню справу направлять до суду.