10 учнів із села Мала Перещепина Новосанжарського району уже практично були готові до поїздки у Київ на фестиваль «Крок до зірок». Керівник платного гуртка танців Руслан Миколайович вже й гроші зібрав на поїздку, але після того, як пішов у відпустку, до села вже не повернувся. Прочекавши добрих три місяці, батьки вирішили звернутися до міліції аби останні відшукали нерадивого педагога, який зібрав щонайменше 9 тисяч кровно зароблених батьками гривень. Коли ж правоохоронці почали проводити перевірки, то з’ясували, що прославився 35-річний заїжджий «танцюрист» не здобутками у хореографічному мистецтві, а численними епізодами шахрайських дій відносно надто довірливих наших співвітчизників.
Майже рік у селі працював танцювальний гурток при місцевій школі. Звісно, що з огляду на ажіотаж до танців, про які сьогодні і пишуть, і говорять, кожна матір вже уявляла свою дитину на великій сцені. Та ще й покажуть по телевізору. Ну чим не зірка? Тим більше, що Руслан Миколайович пророкував велике майбутнє кожній дитині, батьки якої справно платили щомісяця за відвідини гуртка. По закінченню навчального року учитель надіслав батькам роздруківки, де було зазначено, що у разі вашої згоди на участь дитини у конкурсі «Крок до зірок» прошу внести енну суму, а вже у червні усі мали виїздити до столиці. Хто скільки міг – 400, 200, а були такі, що й по 2000 гривень заплатили. Тож, пообіцявши повернутися після чергової відпустки, педагог зібрав гроші і поїхав у Полтаву, напевно перепочити від важких трудоднів. Та минув червень, а за ним липень, а вже наприкінці вересня батьки звернулися до райвідділу. До того ж ситуацію поглибило і те, що жодного папірця у вигляді квитанції чи чеку про сплату, Руслан Миколайович жодному з платників так і не надав, ні за заняття, ні за поїздку на конкурс. Тож, колективне звернення до міліції – остання надія ошуканих повернути свої гроші і знайти зниклого викладача.
Валерій Джежелий, начальник Новосанжарського РВ міліції говорить, що перевіривши даного громадянина, міліція була вкрай здивована, адже ним виявилася особа, яка має вже не один привід у правоохоронні органи, зокрема чоловік являється підозрюваним у скоєнні шахрайських дій щонайменше 8 епізодів по місту.
«Нині ми його розшукуємо, - говорить Валерій Володимирович, - втім, не виключаємо можливості стосовно того, що він уже попрацював у такий спосіб ще у декількох районах нашої області».
У даній ситуації залишається незрозумілою позиція дирекції школи, адже жодного запиту чи бодай прохання до міліції перевірити незнайомця, який з’явився у селі спонтанно, не надходило. Більше того, у село Суха Маячка, яке теж знаходиться у Новосанжарському районі, Руслан Миколайович теж приходив, але директор місцевої школи попрохав дільничного з’ясувати, що за один, коли ж особу встановили, то директор відмовив «псевдо педагогу». У Малій Перещепині, видно, були інші проблеми, аніж гурток дитячого танцю.
Прикро, але спілкуватися директор школи відмовилася, ссилаючись на те, що жодного відношення до того, що сталося вона не має, адже ошуканими залишилися батьки, а не школа. Втім, залишається питання – учитель працював на договірній основі зі школою, і заняття проводив теж у школі, то чому ж перш, ніж взяти і допустити його до дітей - ретельно не перевірили. Натомість, деякі представники школи говорили, що він багато для дітей зробив, і танцювати навчив, і гала-концерти проводив.
Ошукані батьки теж відмовляються говорити. Чи то з солідарності з директоркою, чи з власних переконань, нам так і не вдалося з’ясувати.
Між тим, працівники Новосанжарського РВ міліції закликають полтавців аби вони ретельніше ставилися до вчителів сумнівного походження, а тим паче, коли їхня діяльність обертається такими наслідками.
Якщо Ви володієте будь-якою інформацією стосовно місця перебування даного громадянина або ж Вам відомо про його діяльність, просимо повідомити органи внутрішніх справ телефонами (05344 – код Нових Санжар) 31202, 33602, 31190 або на телефон довіри ГУМВС 517757.