Осіння пора та бажання відпочити на природі сприяють тому, що все більше громадян проводять своє дозвілля у лісі. А де ліс, як відомо, там і пошуки грибів. Щодо останніх, то окрім властивостей цінного харчового продукту, смачного делікатесу та надзвичайного азартного процесу збирання, на любителів тихого “полювання” вдома може чатувати серйозна небезпека – отруєння. Слід завжди пам’ятати, що смачна трапеза з грибами може призвести до фатального кінця.
Так, на Полтавщині вихідні дні у лісі для окремих громадян закінчилися трагічно. Життя 33-річної мешканки села Радянського, що на Кобеляччині, лікарі Полтавської обласної клінічної лікарні так і не змогли врятували. Страшний діагноз - гостре отруєння грибами виявився для жінки фатальним. Вже наступного дня, до реанімаційного відділення 2-ї міської клінічної лікарні з таким же діагнозом був доставлений 48-річний мешканець міста Полтави, який також став жертвою грибної отрути. Чоловік помер, не приходячи до тями. На Миргородщині схожа ситуація – життя 52-річної мешканки міста Миргорода безглуздо обірвалося від споживання отруйних грибів.
Тож, шановні громадяни, візьміть собі до уваги, що серед грибів, які ви знаходите у лісових масивах Полтавщини є багато отруйних, які можуть викликати сильну токсикацію організму, а іноді і смерть. Бувають також і неспецифічні отруєння їстівними грибами, які ввібрали у себе трупну отруту, хімічні речовини, отрутохімікати, радіонукліди, що потрапили у зони їх росту. У більшості випадків, отруєння грибами трапляється з людьми випадково, оскільки до останнього потерпілі впевнені, що вживають їстівні гриби.
Якщо ж Ви вважаєте себе досвідченим грибником, все одно маєте ретельно дотримуватися правил безпеки під час збору, обробки та споживання грибів. А головне пам’ятайте відому істину – не впевнений у лісовій “знахідці” - залиш та йди далі, адже життя та здоров’я твоє та твоїх близьких набагато цінніше, ніж смачна страва, що може стати останньою у житті…