Лише так можна прокоментувати дії представників обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих, - говорить начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом міста Юрій Стрюк. Чинним законодавством це трактується як самовільне захоплення землі. Адже 14 жовтня, в день Святої Покрови, вони без дозвільних документів установили на території державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» дерев’яний хрест. Цією дією, на їхню думку, вони вшанували пам’ять загиблих козаків, які разом з гетьманом Іваном Мазепою, відстоювали незалежність та свободу України. Але з правової точки зору, наголошує Юрій Стрюк, законних підстав для проведення даної акції не було.
Так, представники обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих не звертались до міської влади з проханням погодити місце встановлення пам’ятного знаку. Крім того, ними не проведена робота, відповідно до вимог чинного законодавства України, щодо розробки проектно-кошторисної документації на встановлення даного об’єкта. Відсутні погодження з причетними до вирішення цього питання службами міста, не отримано дозвіл на проведення земельних і будівельних робіт.
Варто зазначити, що територія Поля Полтавської битви є державною архітектурно-історичною пам’яткою і проведення тут будь-яких робіт потребує дозволу відповідних археологічних охоронних служб України. Директор Державного історико-культурного заповідника Наталія Білан зауважує: заклад культури має чітко визначені перспективи розвитку, закріплені „Концепцією формування національного заповідника „Поле Полтавської битви”. А встановлений тут дерев’яний хрест не узгоджений із жодним відповідним органом і, зокрема, з Державною службою з питань національної культурної спадщини України.
Тому інспекція по контролю за благоустроєм міста була змушена надати керівнику обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих припис на демонтаж незаконно встановленого хреста. Крім того - направити листи в прокуратуру м. Полтава, ПМУ УМВС України в Полтавській області, державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель з проханням вжити відповідних заходів реагування. Таким чином, у випадку якщо керівник зазначеної організації не виконає вимоги наданого припису у визначені терміни, комунальними службами міста буде здійснено демонтаж споруди за кошти порушника чинного законодавства України.