«Робота органів державної податкової служби Полтавщини з контролю за реалізацією лікарських засобів і виробів медичного призначення», - саме цій темі була присвячена прес-конференція, що пройшла в Державній податковій адміністрації у Полтавській області.
З журналістами спілкувалися перший заступник голови, начальник управління податкової міліції ДПА в області Віталій Захарченко, начальник управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Олександр Полієвець, керівники штабу управління податкової міліції, управлінь податкового контролю юридичних осіб та оподаткування фізичних осіб обласної податкової адміністрації.
Виступаючи перед засобами масової інформації, начальник управління податкової міліції Полтавщини охарактеризував ситуацію в регіоні, зазначивши, що на території Полтавської області аптечним бізнесом займаються 138 суб’єктів господарювання, що мають 898 аптечних закладів, з яких 17 суб’єктів господарської діяльності мають 50 аптек, зареєстрованих в інших регіонах України. Найбільша кількість аптечних закладів знаходиться на території Кременчука, Полтави, Лубен, Миргорода та Полтавського району. З метою ефективного відпрацювання фармацевтичного ринку Полтавщини управлінням податкової міліції у Полтавській області створено 25 груп в ході роботи яких, з 31 жовтня поточного року проведено 346 перевірок. За результатами цієї роботи виявлено 103 випадки порушень податкового законодавства, серед них 82 факти перевищення цін. Під час перевірок працівниками податкової міліції області було вилучено медичних препаратів сумнівної якості на суму 293, 1 тис. грн.
На разі перевірочна робота триває. Зокрема, з листопада 2009 року працівниками управління податкової міліції ДПА у Полтавській області перевіряються три досить відомі полтавські комерційні фірми, які здійснювали «конвертацію» грошових коштів і мали безпосереднє відношення до ринку фармацевтичних засобів Полтавської області. Одна із компаній, під виглядом придбання маркетингових, транспортних, юридичних та інших послуг перевела через «конвертцентр» понад 550 тисяч гривень. Дві інші комерційні структури в цьому плані були «скромнішими», але під виглядом придбання медтехніки, проведення ремонтних та інших послуг «проконвертували» відповідно - 13 і 78 тисяч гривень.
Проте трапляються і інші випадки. Так, відповідаючи на питання журналістів про хід проведення перевірок, Віталій Захарченко навів цікавий приклад: в ході перевірки однієї з аптек Кременчука працівники податкової міліції зафіксували відсутність обов’язкових медичних препаратів та виявили ще деякі окремі порушення, а поки велося їх оформлення……підприємець встиг з’їздити до обласного центру та придбати все необхідне.
Завершуючи спілкування з представниками мас-медіа, податківці наголосили, що для надання можливості населенню інформувати органи ДПС про випадки завищення цін в аптеках на препарати антивірусної дії та індивідуальні засоби захисту органів дихання в ДПА у Полтавській області діє телефонна „гаряча лінія, за номерами: 50-35-17, 56-63-93, 50-35-20. «Ваша допомога – це своєчасне та ефективне реагування на правопорушення. Тож, важливо щоб всі громадяни вірили – їх права обов’язково будуть захищені», - підсумував Віталій Захарченко.