Антимонопольний комітет України прийняв перші рішення у 11 справах щодо регіональних суб’єктів фармацевтичного ринку, які завищували вартість «протигрипозних» ліків і медичних засобів. Як зазначив сьогодні на прес-конференції в ІА «ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА» виконувач обов’язків Голови Комітету Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО, в усіх цих випадках досягнуто зниження цін.
В.о. Голови Комітету поінформував, що до відповідальності у вигляді штрафів притягнуто, зокрема, ДЦ «ЦАС» ТОВ «РК «Крим-Фармація» (Крим), ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Блік» (Крим), ТОВ «Фармацевтична фірма «Форма» (Крим), ТОВ «ФРА-М» (Донецька область), ТОВ «Остер» (Вінницька область), ТОВ «Багофарм» (Івано-Франківська область) та ТОВ «Актив-ІФ» (Івано-Франківська область). «Усі ці підприємства визнали порушення і знизили ціни до економічно обґрунтованого рівня, тому Антимонопольний комітет не застосував до них максимальних санкцій встановлених законом, – сказав Олександр Мельниченко. – Але я хочу попередити решту гравців фармацевтичного ринку про те, що у разі невиконання вимог Комітету санкції будуть жорсткими».
Олександр Мельниченко повідомив, що протягом першої декади листопада цього року органи Комітету провели 259 перевірок фармацевтичних підприємств. За їх результатами розпочато розгляд 88 справ про порушення конкуренційного законодавства. На даний час у всіх регіонах України відбувається зниження цін на лікарські засоби «протигрипозної» групи. Для прикладу, ціни на медичні маски зменшилися до двох разів у Кіровоградській та Полтавській області, на оксолінову мазь – до 1,5 раза в Івано-Франківській, Львівській, Харківській та Донецькій областях, на амізон – від третини до 1,5 рази у Кіровоградській, Львівській областях та у місті Києві, анаферон – до 30 відсотків у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській областях тощо. «Проте Антимонопольний комітет продовжує розслідування щодо фармацевтичних підприємств. Основну увагу зосереджено на перевірках діяльності 7 виробників та 5 великих оптових постачальників ліків, цінова політика яких є вирішальною для ринку», – сказав в.о. Голови Комітету.
Олександр Мельниченко також повідомив, що Комітет розпочав розгляд 9 справ щодо торговельних мереж та оптових постачальників у зв’язку із завищенням цін на лимони і часник. Рішення у цих справах будуть прийняті найближчим часом. Крім того, додав, що загалом Комітет висунув до підприємств 103 вимоги щодо зниження цін на ці продукти до економічно обґрунтованого рівня, і зниження цін уже досягнуто. Зокрема, на лимони – у Вінницькій області – до 32 відсотків, у Дніпропетровській – до 22 відсотків, у Донецькій – до 30 відсотків, у Івано-Франківській – 30 відсотків, у Черкаській – до 44 відсотків. Найбільше зниження цін відбулося у місті Києві – до 60%.
«Останні події на соціально важливих ринках свідчать, що окремі недобросовісні підприємці розраховували на те, що за умов загострення політичної конкуренції в Україні держава виявиться неспроможною захистити економічну конкуренцію і протидіяти проявам монополізму. Тому від імені Антимонопольного комітету заявляю: такі очікування є марними. І, якщо перед нами постануть нові подібні виклики, відповідь Комітету не забариться у межах визначених законом повноважень. А чесному бізнесу Комітет готовий підставити своє міцне «антимонопольне плече» і захистити добросовісних підприємців», – наголосив, зокрема, Олександр Мельниченко.