Днями до Кременчука завітали народні депутати України від Партії регіонів Юрій Мірошниченко та Олександр Попов. Під час візиту вони зустрілися зі студентами, депутатським корпусом та міським головою, провели прийом у громадській приймальні, поспілкувались з журналістами та відвідали колісний завод.
Спілкуючись із депутатами міськради, пан Мірошниченко зазначив, що йому деколи соромно за те, що відбувається в Верховній Раді, що влада має бути системною, має стимулювати не словами, а справами. Також, за його словами, держава має поводитися чесно по відношенню до своїх громадян.
Відповідаючи на питання партійців, і пан Мірошниченко, і пан Попов відзначали, що політика Партії регіонів ґрунтується на принципах чесності, порядності і законності. Жодного питання, що пролунали від депутатів міськради, не залишили поза увагою. Зокрема, Олександр Попов висловив переконання, що легкій промисловості потрібна державна підтримка, потрібне просування українських товарів на ринок.
Також він наголосив на тому, що за відсутності підтримки інвестиційних програм, пільг в оподаткуванні розвивати українську економіку буде просто неможливо. В свою чергу Юрій Мірошниченко сказав про те, що Партія регіонів бачить метою малого бізнесу не наповнення бюджету, а саме створення робочих місць, тому теж має підтримуватися державою, а не «душитися», як це робиться при нинішній владі.
В громадській приймальні депутатам ставили більш конкретні прикладні питання, які можна і потрібно вирішувати на місцях. Це і питання пенсійного забезпечення, і функціонування одного з місцевих ринків, і незаконне стягнення платні за житлово-комунальні послуги, і виділення житла. Всіх відвідувачів приймальні депутати вислухала вкрай уважно та обіцяли допомогти у вирішенні їх проблем. Олександр Попов запевнив, що вони обов’язково звернуться до міської влади задля того, щоб хвилюючі населення питання були вирішені якомога швидше.
При спілкуванні з журналістами піднімалися теж не менш важливі теми. Так, Олександр Попов відзначив, що в бюджеті наступного року не передбачено дотації на різницю в вартості газу при купівлі його у Росії та продажу потім підприємствам теплоенергетики. Якщо раніше ми отримували газ з Росії за ціною 220 доларів за тисячу кубічних метрів газу, а теплоенергетикам продавали за 100 доларів, то за кожну тисячу кубометрів держава дотувала НАК «Нафтогаз України» в розмірі 110 доларів. В бюджеті-2010, за словами О. Попова, таких коштів просто немає. І в разі не вирішення цього питання ми вже маємо загрозу збільшення ціни на газ на ці 110 доларі, відповідно й зростуть тарифи, оскільки при виробництві тепла і гарячої води газ складає 70-80% собівартості, то й тарифи теж можуть зрости на 70-80%.
Певна річ, для багатьох це буде відчутним ударом по кишені. А в разі підвищення ціни на газ до 280 доларів за тисячу кубометрів тарифи на гарячу воду та тепло можуть зрости в два рази, оскільки дотувати НАК «Нафтогаз України» у держави немає коштів. Через непослідовну, нечітку, економічно неграмотну політику нинішнього уряду ми й маємо такий невтішний прогноз.
Юрій Мірошниченко як голова підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції, нотаріату, адвокатських об'єднань та надання правової допомоги громадянам Комітету Верховної Ради України з питань правової політики більше спирався на правові питання, зокрема, коли зайшла мова про підвищення соціальних стандартів, то він наголосив, що будь-який закон треба виконувати, а не саботувати. І наразі Партія регіонів веде слідкує за його виконанням і в разі необхідності вживатиме необхідних заходів. Те, що люди зараз не можуть отримувати гроші згідно нового закону, є його невиконанням, а це вже – кримінальна відповідальність для певних посадових осіб.
Також Юрій Мірошниченко неодноразово підкреслив, що Партія регіонів недарма має таку назву, і одним з її найголовніших завдань є розвиток саме регіонів.
Тому він висловив думку, що більш ефективною виборчою системою до місцевих рад має бути мажоритарна. Прогнозуючи, як скоро це станеться, він запевнив, що за президентства В. Януковича це має статися найближчим часом, можливо, навіть до виборів, що відбудуться 30 травня. «Люди на місцях мають знати, за кого вони голосували, і до кого тепер можна звернутися», - підкреслив пан Мірошниченко.