Орієнтування на потреби платників податків – основне кредо сьогоднішньої податкової політики. Якщо потреби платника податків визначені вірно, а його побажання враховані – це крок до зміцнення довіри між податковою службою та її головним партнером, платником податків.
Одним із інструментів визначення напрямків податкової політики є моніторинг громадської думки. Наприкінці року Державна податкова адміністрація у Полтавській області традиційно підсумовує результати щорічного анонімного анкетування платників податків стосовно їх ставлення до роботи органів державної податкової служби регіону. Так, з початку року в анонімному опитуванні взяли участь понад 4 тисячі респондентів області. Впродовж IV кварталу поточного року в черговому етапі з’ясування громадської думки взяли участь близько 1200 полтавців.
Переважна більшість опитаних цілком задоволені рівнем партнерських відносин між податковою службою області та платниками податків. Як показав аналіз даних анкет, кількість тих, хто дотримується такої точки зору складає близько 100% опитаних. Лише 0,2% респондентів не погоджуються з цим.
За підсумками опитування в цьому році 99% платників податків, які звертаються до податкових органів за роз’ясненням окремих положень податкового законодавства - цілком задоволені тими консультаціями, що їм надаються.
Громадський моніторинг показав, що 89% анкетованих задоволені рівнем розгляду звернень громадян та платників податків керівниками органів податкової служби області.
Нині громадська думка має надзвичайний вплив на протікання суспільних процесів. Від взаєморозуміння між податківцями та їх партнерами, платниками податків, значною мірою залежить підвищення рівня податкової культури населення, зміцнення авторитету податкової служби та, як наслідок, активізація добровільної сплати податків. Тож, в ході моніторингу громадської думки населення, ДПА у Полтавській області приділяє посилену увагу вивченню думки полтавців стосовно тих чинників, що на їх думку негативно впливають на авторитет податкових органів. Цьогорічне опитування показало, що 62% респондентів мають нарікання на недосконалість окремих положень податкового законодавства, неоднозначність тлумачення його вимог та розбіжність із законодавчими актами інших установ.
Підводячи підсумки цьогорічного дослідження думки полтавців стосовно діяльності податкових органів області з’ясувалося, що 83% анкетованих поставили податківцям області „відмінно” та „добре” за п’ятибальною шкалою. 17% полтавців оцінили рівень виконання податківцями своїх функціональних обов’язків на „задовільно”, а 0,1% опитаних поставили працівникам органів ДПС регіону, за підсумками 2009 року, „двійку”.
Механізм більш детального анонімного оцінювання діяльності податкових органів регіону діє і зараз. На офіційному web-сайті ДПА у Полтавській області www.dpa.pi.net.ua триває оперативне опитування платників податків в режимі on-line. Тож, шановні читачі завітайте сайт ДПА та висловіть своє ставлення до податкової служби області.