З початком новорічних приготувань та в очікуванні справжньої феєрії зимових свят для міліції Полтавщини настав період відлову «ялинкових браконьєрів». Саме вони вже встигли заявити про себе у лісових масивах області. Вирубуючи ялинки у лісах та спродуючи їх на базарах, зловмисники тим самим порушують Закон. Боротися з цим явищем правоохоронці Полтавщини широко розпочали з 21 грудня.
Так, в період з 21 грудня 2009 року по 10 січня 2010 року на території Полтавської області міліцією проводяться загальнодержавні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Ялинка”. До участі у операції по попередженню порушень природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок залучено кримінальну міліцію у справах дітей, міліцію громадської безпеки, адміністрацію навчальних закладів, служби у справах дітей держадміністрації, органи освіти і науки, громадськість.
Що означає така згуртованість для громадян та для окремих підприємств? А те, що рейдові групи перевірятимуть лісогосподарські підприємства і пункти реалізації ялинок, а на контрольних постах ДАІ проводитимуть перевірку транспортних засобів щодо законності перевезення хвойних дерев.
Вже за такий короткий термін проведення операції, правоохоронці встигли відпрацювати близько двохсот ринків та торгівельних майданчиків області, перевірити близько 900-сот транспортних засобів. Загальна кількість осіб, затриманих за адміністративні правопорушення, пов’язані з вирубкою та реалізацією хвойних дерев складає вже 37 чоловік. Всього ж міліцією вилучено близько 700 хвойних дерев на суму 27 тисяч 706 гривень.
Незважаючи на такі жорсткі заходи правоохоронців по викоріненню браконьєрів у нашій державі, все ж знаходяться умільці, які вважають себе господарями лісу. Прикладів такого «ялинкового свавілля» чимало.
Так, поблизу села Галі, що у Кобеляцькому районі, виявлено крадіжку дерев молодої сосни в кількості 325 штук. Пізніше кобеляцькими міліціонерами було встановлено, що крадіжку сосни скоїв 40-річний уродженець міста Кобеляк. Під час проведення огляду в ангарі останнього було вилучено 632 штуки молодої сосни. Загальна сума збитків становить 26 тисяч 502 гривні. По даному факту порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Також у цьому районі, поблизу лісового масиву села Ліва Сокілка зі зрубаною ялинкою затримано 26-річного мешканця села Вільховатка Кобеляцького району. На порушника правоохоронцями складено адміністративний протокол за статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (незаконна порубка лісових культур і молодняка).
Зелену красуню нищили і у селі Терешках, неподалік міста Полтави. Там правоохоронцями була затримана 48-річна мешканка села Зінців, яка 15 грудня здійснила незаконну порубку 4-ох дерев молодняку сосни та намагалася здійснити їх реалізацію. На жінку складено адміністративний протоколи за статтею 65 (незаконна порубка лісових культур і молодняку) та статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях).
23 грудня в селі Млини працівниками ДАІ по обслуговуванню Лохвицького району затриманий автомобіль “Чері-Амулет”, під керуванням 29-річного мешканця міста Києва, який перевозив три ялинки, що були незаконно вирубані ним в лісовому масиві біля села Млини. На чоловіка міліціонери склали адміністративний протокол за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (незаконна порубка лісових культур і молодняку).
Цього ж дня у Лубнах на площі Ярмарковій місцевими міліціонерами був затриманий 30-річний мешканець села Засулля Лубенського району. Чоловік здійснював торгівлю з рук ялинками без відповідних документів. За правопорушення на нього було складено адміністративний протокол за статтею 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил торгівлі на ринках). І таких прикладів у міліції чимало.
Хотілося б застерегти, особливо тих громадян, в яких є потреба у транспортуванні новорічних ялинок, що для цього необхідно мати документ про підтвердження законності їх придбання. Відсутність документів на новорічні ялинки буде розцінюватися як порушення природоохоронного законодавства.