В урочищах "Буші", "Очеретяне", "Байкал" Кременчуцького водосховища загинуло близько 23 т риби, в основному молоді, повідомляє
УКРІНФОРМ з посиланням на сайт міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Цьогорічні складні погодні умови спричинили утворення на Кременчуцькому водосховищі льодового покрову товщиною більше 40 см. При погіршенні умов фотосинтезу спостерігається зниження вмісту розчиненого кисню у воді, а на деяких ділянках водосховища його рівень досяг критичних рівнів, що викликає замори риби.
Природоохоронними органами області та рибопромисловими організаціями проводяться інтенсивні заходи по недопущенню заморів та мінімізації їх наслідків - вирубуються майни-віддушини в місцях концентрації молоді промислових видів риб, здійснюються заходи механічної аерації води. Незважаючи на проведені заходи, частина риби загинула.
За висновками спеціалістів, уникнути значних втрат рибопродуктивності Кременчуцького водосховища внаслідок зимових заморів риби неможливо без проведення меліоративних робіт на нерестовищах. Роботи з рибогосподарської меліорації, які передбачалось провести відповідно до профінансованого з обласного бюджету проекту в 2009 році, не були виконані через неконструктивну позицію депутатів Леськівської та Червонослобідської сільських рад Черкаського району, які не дали погодження на проведення вищезазначених робіт.