Сьогодні в Головному Управлінні міліції Полтавщини обговорювалося питання запобігання злочинам, пов’язаним з нападами на автозаправні станції, ювелірні магазини та банківські установи.
Сьогодні в Україні актуальною проблемою є злочини, пов’язані з нападами на АЗС, ювелірні магазини, банківські установи та шляхи їх попередження. Випадки озброєного нападу на вказані об’єкти, в результаті яких гинули люди і була завдана значна матеріальна шкода, набули широкого розголосу серед громадськості.
Такі зухвалі злочини були зафіксовані в Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровський, Харківській, Київський областях. Зважаючи на те, що Полтавщина межує з вказаними регіонами, міліція області приділяє велику увагу упередженню злочинних посягань на так звані «об’єкти підвищеного ризику». Наразі, порівняно із суміжними регіонами України, у Полтавській області нижчий показник скоєння аналогічних злочинів.
Так, упродовж 2009 року на Полтавщині зареєстровано 10 фактів злочинних посягань на банківські установи, автозаправні станції та об’єкти зберігання ювелірних коштів. У 2010 році вчинено 2 розбійних напади на АЗС.Саме з метою профілактики таких злочинів 16 лютого відбулася прес-конференція начальника Управління карного розшуку ГУ МВС області Миколи Михайлика та начальника Управління державної служби охорони Олега Ковальчука на тему: "Боротьба зі злочинами, пов’язаними з нападами на АЗС, ювелірні магазини та банківські установи".
В своєму виступі про стан розкриття злочинних посягань на банківські установи, об’єкти зберігання ювелірних коштовностей та автозаправні станції на території області Микола Михайлик зосередив увагу керівників підприємств, установ та організацій на свідомому ставленні до забезпечення безпеки працівників і матеріальних цінностей.
Задля убезпечення майна від злочинних посягань начальник Управління карного розшуку радить користуватися послугами професіоналів. Ряд переваг перед приватними охоронними підприємствами має державна служба охорони, яка забезпечена сучасним технічним обладнанням, укомплектована підготовленими фахівцями. Однак найголовніше – досвідчені працівники ДСО не тільки можуть оперативно зреагувати на виклик і затримати злочинців (правопорушників), але й попередити ймовірність вчинення злочину.
Олег Ковальчук повідомив, що
на території Полтавської області зареєстровано 864 об’єктів кредитно-фінансових установ, з яких Державною службою охорони області охороняються 273 об`єкти (32 % від загальної кількості). Зберігання і торгівлю виробами з дорогоцінних металів здійснюють 148 об’єктів, серед яких під охороною підрозділів ДСО перебувають 87 (59 %). Поміж 245 автозаправних станцій, що функціонують в області, послугами підрозділів ДСО користується лише 81 об’єкт (33%).«Неможна не відзначити поліпшення стану охорони АЗС, - повідомив Микола Михайлик, - порівняно з 2008 роком, за рік, що минув, багато хто з адміністрації автозаправних станцій вжили належних заходів щодо організації безпеки та охорони об’єктів. Так, завдяки співпраці УДСО з власниками автозаправних станцій, є суттєві позитивні зрушення щодо захисту об’єктів (зокрема встановлення камер відеоспостереження з можливістю архівації зафіксованих даних) і безпеки самих працівників станцій». Начальник карного розшуку області підкреслив: «Там, де належним чином організована охорона, працівник і в нічний час не залишиться наодинці з проблемою». Насамкінець, учасники прес-конференції закликали представників всіх видів бізнесу дбати про своє майно, безпеку підлеглих працівників та тісно співпрацювати з правоохоронними органами.