Про запобігання проявам корупції (підсумки 2009 року та завдання на 2010 рік) говорили учасники щотижневої наради, яку провів виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Іван БЛИЗНЮК.
Начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр ЧЕРЧАТИЙ повідомив, що за узагальненою інформацією, яку надали управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС України в Полтавській області, управління Служби безпеки України в Полтавській області, Державна податкова адміністрація України в Полтавській області, управління судової адміністрації в Полтавській області та районні державні адміністрації, у 2009 році судами області було розглянуто 103 справи про порушення Закону України „Про боротьбу з корупцією” (у 2007 р. – 200, у 2008 – 105). У тому числі стосовно державних службовців 3-4 категорій – 1, 5-7 категорій – 1, посадових осіб місцевого самоврядування – 101 справа. У 76 випадках – накладені адміністративні штрафи, а 27 адміністративних справ закрито (з них 13 – за відсутністю складу правопорушення; 5 – у зв’язку з закінченням строків адміністративного стягнення; 9 – за малозначимістю вчиненого адміністративного правопорушення).
Для запобігання проявам корупції в області проводяться організаційно-профілактичні заходи, посилилася інформаційна робота. Значна робота проводилася з державними службовцями. У Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій щоквартально проводились навчання за програмою тематичних, постійно діючих семінарів „Правові заходи боротьби з корупцією в Україні”, а також, читались лекції в рамках професійних програм та організовувались короткотермінові семінари з антикорупційної тематики. Всього цими видами навчання у 2009 році було охоплено 323 держслужбовці органів виконавчої влади області та 266 посадовців місцевого самоврядування.
„У даний час стоїть завдання провести роз’яснювальну роботу в усіх органах державної виконавчої влади. Нова культура управління повинна впроваджуватися в області шляхом комплексу заходів. Серед них антикорупційне спрямування мають Всеукраїнських конкурс „Приязна адміністрація”, впровадження системи управління якістю та надання адміністративних послуг згідно з передбаченими характеристиками, забезпечення етики в органах влади, впровадження системи електронного урядування та подолання адміністративних бар’єрів”, – відзначив Олександр ЧЕРЧАТИЙ.