З настанням весни на вулицях Полтави збільшилася кількість бродячих собак – тепло покликало їх із тимчасових прихистків до шлюбних ігор. Пси розмножуються у геометричній прогресії, і нині їх, за словами начальника управління ветеринарної медицини у Полтаві Віктора Пальчика, десь приблизно до 15 тисяч. Про небезпеку від бродячих тварин красномовно говорять факти. Протягом 2009 року невідомі собаки покусали 148 дорослих і 86 дітей, за два місяці поточного року ці показники становлять відповідно 17 і 9 осіб. Бродячі пси поширюють сказ, лишаї та інші хвороби. З тривогою сприймаються звістки з інших міст про напад зграй собак на людей, у тому числі зі смертельними випадками.
У КАТП-1628, на колектив якого покладено обов'язки з відлову собак, зважаючи на їх розповсюдження, нині створили ще одну, третю за рахунком, спеціальну бригаду. Як говорить керівник підприємства Григорій Свириденко, за день ловлять 10-20 тварин, забирають і трупи тих, хто загинув. Належним обладнанням бригади забезпечені.
Відповідно до чинного законодавства, що керується гуманними мотивами, собак не відстрілюють, а присипляють або стерилізують. У Полтаві пішли першим шляхом. Приспані собаки потрапляють на пункт тимчасового утримання. Протягом певного часу (до 10 діб) їх годують, чекаючи, доки не зголосяться нові чи старі господарі. А таких випадків чимало. Ті, кому, як кажуть менш повезло, залишають на перетримуванні.
Григорій Свириденко рішуче відкинув чутки про використання його працівниками вогнепальної зброї чи отрути при відлові собак. Колектив КАТП-1628 діє суворо до вимог законодавства.