Останнім часом дичини на Полтавщині, на жаль, стає все менше. Дика природа помітно збідніла, і у сезон для мисливця навіть одна впольована качка – це вже свято. А ще років п’ятнадцять-двадцять тому на наших болотах залюбки селилися десятки видів перелітних птахів. Зважаючи на це полтавські лісівники і мисливці вирішили відновити генофонд дичини. У Чалівському лісомисливському господарстві підійшли до проблеми творчо. Тут створюють гнізда для диких птахів. Потім розміщують їх на болотах в очереті. Качкам залишається лише облюбувати якесь із них. Долучилися до благородної справи й учні Ковалівської та Терешківської шкіл. На уроках трудового навчання із очерету вони майструють качині хатинки. «Це потрібна справа, адже необхідно збільшувати чисельність качок у дикій природі», – переконані школярі.
Проте виготовити гніздо – це лише півсправи. Його ще й треба встановити так, щоб хижаки не розсекретили це місце. «Якщо ми виставимо до тисячі гнізд у цьому урочищі на 240 га, як і спланували, то в нас може загніздитися понад 700-800 качок», – ділиться власними підрахунками Василь Бут, інженер охорони й захисту лісу ДП «Полтавський лісгосп».
Крім того узбережжя цих боліт засіють рисом. Тобто для качок тут будуть усі умови для нормального проживання. І їжа під боком, і дах над головою. Натомість від птахів очікують хорошого качиного приросту.