матеріал публікується без змінЗа розвиток спортивної інфраструктури в облдержадміністрації відповідає перший заступник голови Іван БЛИЗНЮК.
Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Іваном Федоровичем з приводу ситуації, що склалася із будівництвом СОК у Полтаві – спортивно-оздоровчого комплексу по вул. П.Юрченка 1а.
Протягом останнього півроку міська влада Полтави «незлим тихим словом» згадує СОК, спорудження якого ви куруєте. Чому з’явилося це протистояння?- Протистояння між обласною та міською владою щодо спорткомплексу немає. Я б не поєднував ситуацію з краєзнавчим музеєм та проблему із будівництвом спорткомплексу. Просто Полтавська міська рада у 2007 році прийняла рішення щодо землевідведення під СОК, а через рік змінила його, суттєво зменшивши земельну ділянку (рішення від 5 червня 2007 р. та від 19 червня 2008 р. відповідно, - Авт.).
Ваші останні дії?З цього приводу ми зверталися ще до попереднього Кабінету Міністрів України. КМУ змінився, але здоровий глузд має перемогти, правда? На будівництво спортивного комплексу вже використано більше 10 млн.грн. Ми його планували, узгоджували свої дії з міською владою Полтави. Думаю, компроміс знайдемо.
А як з фінансуванням?Я погоджуюся із депутатами обласної ради, коли вони кажуть, що треба просити субвенцію. Просто всю суму в обласному бюджеті не знайдемо, лише частину. Також, думаю, варто запросити до участі у будівництві місцеві бюджети Полтавщини. І за два роки збудувати об’єкт – гордість і окрасу міста. Який буде обласною комунальною власністю, але, я впевнений, що його відвідувачами у 90% стануть мешканці Полтави.
Щодо співфінансування, то з міського бюджету Полтави гроші виділялися?Не було виділено ні копійки коштів на це будівництво. І пропозицій подібних не було. Якщо вже говорити про Полтаву, то вона у першу чергу має бути зацікавлена у новому спорткомплексі. І якщо від міської влади не вимагається співфінансування, то хоча б вона вирішила питання із землевідведенням. Але – не в цьому є проблема. А у нерозумінні значення нового СОК для Полтави. Такий об’єкт необхідний обласному центру, адже він несе в собі велику перспективу розвитку спорту і, зокрема, його водних видів. Що таке 50-метрова доріжка для пловців? Це українські переможці олімпіад, яких можна виростити на теренах Полтавщини. Це у майбутньому чемпіонат Європи з плавання у Полтаві – ніяк не менше. І, у свою чергу, розвиток туризму, а, отже, надходження грошей до бюджету міста.
Все так, як ви говорите, адже, коли починалося будівництво, усі документи були погоджені?Так.
А чому ж все-таки через рік усе раптом змінилося?
Я багатьом речам дивуюсь, але я б не хотів їх коментувати. Не хоче місто погоджувати – це питання можна вирішити на вищому рівні. Якщо ми будемо цього хотіти і наполягати – спорудження спорткомплексу відновиться. І коли відбудуться вибори до місцевих рад (я б їх, до речі, не переносив), ми з групою депутатів, які лобіюють цей проект, будемо ним займатися у наступному скликанні. І новий спортивний комплекс подаруємо всім полтавцям.