Міліціонери Октябрського району міста Полтави спільно з громадськістю затримали 38-річного злодія, кримінальна «спеціалізація» якого стосувалася скоєння крадіжок з медичних закладів міста.
На Полтавському протезно-ортопедичному підприємстві фінішувала «діяльність» одного з полтавців, який полюбляв нишпорити по чужим кабінетам у пошуках матеріальних цінностей. Злодюжка так увійшов в азарт, що безперешкодно проникав у кабінети медичних працівників, залазив у шафи та столи, «перевіряючи» вміст сумочок та гаманців.
Можливо, ще не один полтавець постраждав би від злочинних дій чолов’яги, аби не мужність та відважність медичного персоналу полтавського підприємства, а також не професійність та оперативність міліціонерів Октябрського райвідділу.
«На підприємство я пішов, бо шукав роботу, - виправдовується 38-річний Микола (ім’я змінено), за плечима якого солідний строк відбування покарань за численні крадіжки та наркотики, - зайшов у один з кабінетів, а там нікого нема. Я у шафу, а там сумка. Знайшов у ній 57 гривень і збирався йти, коли медсестра заходить та й давай мене за петельки йорзати!» - поділився своїми враженнями затриманий зловмисник.
Насправді, коли лікарка увійшла до свого кабінету, то побачила картину не з приємних - невідомий чоловік нишпорив по її сумочці. Зрозумівши, що застала злодія, вона почала голосно кричати та вхопила чоловіка за рукав куртки. У якусь мить незнайомець перед жінкою блиснув лезом ножа та приставив до горла, аби та не галасувала. На щастя, на крик збіглися колеги, які не дали злодію жодних шансів втекти.
«Почувши вигуки у коридорі про злодія, я вибіг та направився до дверей, аби заблокувати злочинцю вихід з приміщення, - розповідає Олександр Проскурін, заступник з медичної роботи підприємства, - а мій колега Юрій Юрковський швидко перекрив вихід через інші двері. Зловмисник, немов загнаний звір, метушився по коридору та тікати йому вже було нікуди,» - згадує недавні події Олександр Сергійович.
Сам же злодюжка говорить, що злякався, коли медики з молотками повибігали. Вирішив, що краще здатися правоохоронцям, аніж відчути на собі прочухана від розгніваних лікарів. «Я сів на лавку та сказав: кличте міліцію!» - говорить Микола.
«Коли ми прибули на місце скоєння злочину, зловмисник вже був затриманий працівниками підприємства, - коментує дану ситуацію Анатолій Гриценко, начальник Октябрського РВ ПМУ ГУМВС, - з місця події ми вилучили ніж та викрадені 57 гривень, які чоловік викинув у пожежний ящик із піском, намагаючись втекти».
Як з’ясували правоохоронці, для затриманого Миколи скоєння крадіжок стало своєрідним способом життя. «Станом на сьогодні ми вже зясували, що підозрюваний причетний до скоєння ще шести аналогічних злочинів, які були зареєстровані у інших медичних установах міста Полтави, - говорить Анатолій Гриценко, - зараз зловмисник затриманий та перебуває у слідчому ізоляторі міста Полтави. Відносно нього порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж). Триває перевірка щодо причетності затриманого до скоєння аналогічних злочинів як у Полтаві, так і за її межами».
Вперше на кримінальну стежку Петро став у 15 років за грабіж. Далі рік за роком, він то звільнявся з місць позбавлення волі, то знову засуджувався. До кримінального «букету» додавалися злочини, пов’язані з наркотиками, крадіжки, хуліганства. Загальний термін перебування Петра за гратами становить близько 11 років. Схоже, що жити законно Петро вже просто розучився. Можна тільки сподіватися, що наступний термін покарання таки наставить чоловіка на праведний шлях…