Проблеми, пов’язані із збільшенням відмов батьків від проведення щеплень дітям, озвучив на засіданні надзвичайної протиепідемічної та протиепізоотичної комісії в.о. головного державного санітарного лікаря Кременчука Віктор Самойленко. Віктор Васильович зазначив, що не останню роль у цьому зіграли засоби масової інформації своїми негативними публікаціями. Проте мало, хто сьогодні згадує наскільки складною була епідеміологічна ситуація у світі, пов’язана із швидким розповсюдженням інфекційних хвороб, поки не було винайдено вакцини. Сьогодні ж завдяки вакцинації стримується розповсюдження інфекційних хвороб, а про деякі з них людство майже не згадує. Завдяки цілеспрямованій роботі з виконання міської Програми імунопрофілактики населення, у нашому місті досягнуто значного зниження захворюваності на ряд небезпечних інфекційних хвороб. Так, у 2009 році в Кременчуці не реєструвалися випадки захворювання на дифтерію, кашлюк, правець, поліомієліт, кір, вроджену краснуху. В той же час погіршилася ситуація із захворюваності в області на дифтерію. У 2008 році зареєстровано 2 випадки хвороби серед дорослих, а у 2009 – один. Відмова ж від щеплень взагалі може призвести до тяжких наслідків. На жаль, останнім часом у нашому місті спостерігається збільшення кількості зовсім не щеплених дітей віком до 14 років. Втричі збільшилася кількість дітей, батьки яких відмовляються від вакцинації. Якщо у 2005 році зовсім не отримали щеплень 520 дітей, то у 2009 – 2381( серед яких 1691 з причини відмови батьків від проведення щеплень).
В.о. головного державного санітарного лікаря Кременчука Віктор Самойленко назвав також інші причини ускладнення ситуації з імунопрофілактики, зокрема: нерівномірне забезпечення області імунобіологічними препаратами МОЗ України, а також збільшеня медичних протипоказів до щеплень. Так, у минулому році закінченою вакцинацією проти дифтерії, кашлюку, правцю в області охоплено 93 % дітей до 1 року, Закінчений курс вакцинації проти гепатиту В дітям до 1 року виконано на 73,6 %. У зв’язку із вкрай незадовільним забезпеченням області пероральною вакциною проти поліомієліту незадовільно виконані обсяги вакцинації та ревакцинації у всіх декретованих вікових групах проти даної інфекції, як в цілому по області, так і в розрізі територій та інші. Віктор Васильович наголосив, що імунізація населення повинна складати не менше 95 %, лише за такої умови мешканці міста будуть убезпечені від розповсюдження інфекційних хвороб і захворювання на них.
На сьогоднішній день склалася складна ситуація із забезпеченням лікувальних закладів міста туберкуліном для проведення туберкулінодіагностики дітям та підліткам. У зв’язку із відсутністю туберкуліну у 2009 році план цих щеплень було виконано на 75,8 %. Туберкулін був придбаний за рахунок обласного, місцевого та державного бюджету у ІІІ-ІV кварталах минулого року. У зв’язку із подорожчанням туберкуліну у 2010 році медики просять виділити з бюджету міста 300 тис. грн. для закупівлі цього препарату. 30 березня 2010 року на сесії міської ради розглядатиметься питання про виділення 70 тис. грн.. на придбання туберкуліну. Питання про можливість виділення всієї необхідної суми, за словами заступника міського голови Тетяни Неіленко, розглядатиметься при прийнятті бюджету міста.