Майже 1,5 року група медиків, у складі лікаря-онколога, медсестер та інших представників медіндустрії Машівського району, забезпечувала наркоманів полтавського регіону і деяких інших адміністративних округів України наркотичним лікарським засобом «Трамадол».
Припинити незаконну діяльність групи вдалося на початку квітня 2010 року силами оперативників Машівського райвідділу і служби боротьби з незаконним обігом наркотиків Головного управління внутрішніх справ області, під час проведення цільової оперативно-профілактичної операції «Батискаф».
В’ячеслав Марков, начальник Машівської міліції, повідомив, що продовж січня 2009-го – березня 2010 року, медики неодноразово відпускали рецепти на право придбання «Трамадолу» своїм землякам (однак тим, які свого часу виїхали за межі району, а деякі з них навіть залишили державу) і (!) пацієнтам похилого віку (щоправда вже померлим).
По інформацію, необхідну для заповнення рецептурних бланків на псевдопацієнтів, спільники «зверталися» до картотеки лікарні. Під завісою займаних посад, зловмисники безперешкодно користувалися архівними даними про «колишніх хворих», які обслуговувалися фахівцями районної лікарні.
Причому на шляху до наміченої цілі їх не зупиняв навіть потрійний контроль за рухом бланків суворої звітності, визначений чинним законодавством. Як роз’яснив В’ячеслав Марков, відповідно до вимог першої стадії контролю лікар-фахівець отримує бланки по журналу чітко за номерами (від і до); на другій стадії лікар заповнює рецептурні бланки, реєструючи належні відомості у журналі; на третій – аптека видає за рецептом медичний препарат, реєструючи реквізити бланку в журналі з подальшим його збереженням протягом терміну, визначеного нормативно-правовими актами.
Медики дотримувались процедури отримання, заповнення і реалізації рецептів, утім за власною схемою та з іншою метою. Наразі відомо, що спільники благополучно отримали за фіктивними рецептами чималу кількість «Трамадолу».
На даний час, за інформацією начальника територіального підрозділу міліції, правоохоронці працюють над встановленням кола осіб, які на підставі виписаних рецептів отримували «Трамадол» і відповідали за його розповсюдження на території Полтавської області та інших регіонів України.
До кримінальної справи, порушеної слідчим відділом Машівського райвідділу за фактами незаконної видачі рецептів на придбання наркотичних засобів (ч. 2 ст. 319 КК України), долучені і матеріали службової перевірки Центральної районної лікарні.
Лікарів, які «провернули» аферу з рецептами, усунуто від виписки медичних препаратів. Головний лікар ЦРЛ Герман Краєвський запевнив, що після ухвалення обвинувального вироку суду, винні будуть звільнені з посад.
Морально-ділові якості медиків, за оцінкою головного лікаря, нічим не різняться від інших колег: «Нічого не можу сказати! Як усі: у чомусь кращі, у дечому гірші». Можливо вони і такі як усі, але … психічний стан одного з учасників групи, 47-річного лікаря-онколога, викликає у правоохоронців занепокоєння. Після затримання чоловік, який майже 1,5 року заохочував наркотизацію, відверто зізнався: «Я роблю добру справу для наркоманів».