20 травня працівники карного розшуку Крюківського райвідділу Кременчуцького міськуправління спільно з київськими колегами затримали і повернули до рідного міста листоношу Юлю, звістка про зникнення якої з грошима, призначеними для виплати пенсій, рознеслася Україною.
Перш ніж зважитися на хибний крок, 22-літня втікачка працювала листоношею близько 6 місяців.
Заступник начальника ГУМВС – начальник Кременчуцького МУ Василь Овчаренко розповів, що першочергово, отримавши заяву про зникнення дівчини, відразу висунули декілька версій. «Проводились першочергові оперативні заходи, направлені на встановлення місця знаходження дівчини, - зауважив Василь Овчаренко, - а також перевірялася версія щодо вчинення злочину відносно самої дівчини».
Насамперед, після затримання дівчини правоохоронці з’ясували причини та обставини вчинення злочину. Пояснення підозрюваної були суперечливими. Спочатку Юля вигадала історію про те, що привласнені кошти позичила своєму знайомому таксисту. Але перевірка розвіяла протиріччя її розповіді. Оперативникам вдалося вивести дівчину на чисту воду.
Як розвивалася подія насправді.
Отримавши вищезгадані гроші, дівчина сіла на маршрутне таксі і приїхала в район парку «Жовтневого». Сиділа і гадала: «Що робити далі?» І нарешті вирішила – викинути відомості з газетами, призначені для пенсіонерів, та зникнути . Що вона і зробила.
Пакет з газетами та відомостями на виплату пенсій знайшла Зінаїда Миколаївна, місцева пенсіонерка, яка в парку збирає скляні пляшки. Знахідку пенсіонерка принесла до центрального поштового відділення. А далі –надійшла заява про зникнення листоноші Юлі до територіального підрозділу міської міліції.
Підозрювана Юля розповіла, що перш ніж поїхати до Києва, вона придбала собі одяг і косметику, а вже потім викликала таксі і попрямувала до столиці.
Чому саме до Києва? Вважала, що це найбільш віддалене місце, де можна сховатися. Таксист, якого згодом опитали правоохоронці, переповів, що довіз Юлю до залізничного вокзалу та повернувся у місто.
На вокзалі дівчина познайомилася з жінкою, у якої в подальшому декілька діб винаймала квартиру. Мандрівниця стверджує, що у Києві відпочивала, здебільшого прогулювалася містом.
У розмові з працівниками міліції дівчина визнала, що цілком усвідомлює свою належність до матеріально відповідальної особи і розуміє, що за протиправну поведінку доведеться відповісти перед законом.
Навіщо ж все-таки привласнила гроші? «Хотіла хорошого життя», - повідомила Юля. Але пригода швидко минула і наразі дівчина перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.
Задля чого намагалася обманути правоохоронні ограни? Лише промовила: «Думала, що ніхто не дізнається»!
Під час перевірки, здійснюваної співробітниками карного розшуку Крюківського райвідділу, було з’ясовано, що Юлія навіть розписалася у відомості про видачу пенсії за одного з пенсіонерів, якого під час обходу не застала вдома.
Подібного роду ситуації, без сумніву можуть виникнути на будь-якому підприємстві, установі чи організації, оскільки не останню роль відіграє людський фактор. Беззаперечно слід більше уваги приділяти підбору кандидатів на роботу, насамперед тих, які отримують доступ до державних коштів.
Матеріали перевірки факту привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем наразі направлено до прокуратури міста Кременчука для порушення кримінальної справи за ст. 191 КК України.