Полтавців справедливо називають «галушечниками». В місті відомо до 50 рецептів полтавських галушок, як класичного рецепту (відварені у курячому бульйоні з курячим м’ясом), так і з начинкою (печінка, шкварки, капуста, сир, картопля, цибуля, мясо, кріп, сало), в олії, в сметані, в бульйоні тощо.
Підтримуючи славні кулінарні традиції, вже втретє у Полтаві, на Соборному майдані, міська влада за підтримки спонсорів проводить «Свято Полтавської галушки» - улюблену розвагу мешканців та гостей обласного центру. Нині воно видалося особливо бучним, адже відбувалося в рамках відзначення 300-літнього ювілею Полтавської битви. Міський голова Андрій Матковський, котрий відвідав свято, закликав полтавців: зустрінемо кризу гарним апетитом, вдаривши по ній полтавською галушкою.
У святі взяло участь 19 закладів ресторанного господарства, діяло 17 торгових точок, де реалізовували квас, морозиво, солодку вату, мед, борошняні вироби, фрукти, а також сувеніри. Праворуч від Свято-Успенського собору розташувалося «Містечко майстрів», де свої вироби презентували 40 митців Полтавщини. Розважали полтавців і гостей міста найкращі творчі колективи.
Центральною подією свята став кулінарний конкурс «Полтавська битва – битва кухарів». На суд журі було представлено 32 страви, з них 22 – різнотипні галушки - і гречані з салом, і курка з галушками, і галушки з варениками. А ще - вареники з м’ясом, капустою, картоплею, млинці з фруктовою, м’ясною, сирною начинками, варениці з цибулею та салом, душенина із свинини з галушками. Назви – відповідні: «Петровська смакота», «Полтавський гостинець», «Квітка Полтавщини», «Гетьманська булава», «Сила війська Петра», «Вечеря з Мазепою», «Мрія гетьмана». Незвичні й призи: за І місце (ресторан «Хуторок») – мішок цукру, за ІІ-ге (кафе «У сестер») – борошна, за ІІІ (ресторан «Половки») – ящик олії. Навіть очолювала журі людина з промовистим прізвищем – Галушко. (Борис Павлович Галушко – начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Полтавській області). До речі, у Полтаві мешкає 542 людини, чиї прізвища пов’язані з кулінарним символом міста (Галушка, Галушко, Галущенко, Галушевський та ін.). А в області – 1100 осіб.
Тільки за попередніми приблизними підрахунками, на страви, представлені під час свята, було витрачено близько 6 тонн борошна, понад тонну м’яса, майже 300 кг цибулі, 1,5 тисячі яєць, 32 кілограми солі.