Пам’ятник жертвам Голодомору 32-33 років відкрили 18 червня в селі Супрунівка Полтавського району. В церемонії відкриття взяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ, заступник голови обласної ради Петро ВОРОНА, голова Полтавської райдержадміністрації Сергій АНТОНЮК та голова райради Олександр ЯКОВЕНКО.
Пам’ятний знак у Супрунівці коштував близько 30 тисяч гривень, однак на його спорудження не витрачено жодної копійки бюджетних грошей, тільки добровільні пожертви громади села та спонсорські внески. Цей пам’ятник – нагадування про злочинні дії комуністичного режиму, який будував безбожну імперію, і водночас це шана українцям, безвинно знищених в роки геноциду, - так сказав під час відкриття пам’ятника Єпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського патріархату Федір, якій відправив панахиду по жертвах більшовицького терору.
За час, відколи Президент Віктор ЮЩЕНКО підняв тему Голодомору в Україні, пошуковим групам на Полтавщині вділося встановити більше тисячі місць масового поховання жертв геноциду, де в пам’ять про загиблих громада збудувала меморіали, монументи або ж пам’ятники. Вдалося встановити тисячі імен людей, які постраждали в роки великого голоду, і головне – задокументувати спогади очевидців. Минуло б ще кілька років, і в Україні просто не лишилося свідків страшної трагедії, які могли б розповісти правдиву історію про жахливі 32-33 роки, - з цього почав свій виступ перед присутніми голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ. За його словами, в історії криється відповідь на дуже багато запитань сьогодення.
„Відтворюється дуже масштабна картина Голодомору, яка відбулася на теренах України і Полтавщини. Свідчення, що це не були якісь випадкові події. Бо випадкові речі не можуть відбуватися в таких колосальних масштабах. Загальна кількість людей, постраждалих від Голодомору, оцінюється в сім, вісім...до десяти мільйонів, і важко ,навіть, сказати точно скільки”, - зазначив голова Полтавської облдержадміністрації.
Валерій АСАДЧЕВ провів паралелі з іншими історичними подіями, зокрема Полтавською битвою, коли українців намагалися якщо не знищити фізично, то принаймні роз’єднати. Це за , його словами, відбувається і до цього часу, бо нас не хочуть бачити єдиною потужною силою.
„Ми бачимо що й сьогодні політика, яка ведеться, в тому числі і зовнішніми силами, направлена на те, щоб Україна не постала єдиною потужною державою. А вона такою є : і за своєю територією, і за чисельністю населення, і за потенціалом економічним, промисловим, аграрним. Нас розводять весь час, щоб ми тільки сварилися між собою і ніколи не об’єдналися в єдину потужну силу”, - наголосив Валерій АСАДЧЕВ, закликавши всіх зробити висновки з уроків історії та до єднання.
Присутні на відкритті поклали квіти до підніжжя пам’ятника та вшанували хвилиною мовчання всіх українців, які загинули в роки Голодомору 32-33 років.