2 липня у Києві відбулася прес-конференція, присвячена відзначенню 300-ліття Полтавської битви і, власне, результатам, якими може пишатися Полтава, та перспективам, які відкриваються перед нею в майбутньому у зв’язку з проведенням Євро 2012. На ній
міський голова Андрій Матковський підбив остаточні підсумки та оприлюднив цікаві статистичні дані.
Мер міста наголосив: надворі сьогодні фінансова криза, але, як бачимо, є шляхи її подолання та залучення додаткових коштів, інвестицій до України і таких міст, як Полтава. Із самого початку, коли розпочалася підготовка до 300-річчя Полтавської битви, депутати міської ради домовилися, що не будуть політизувати ситуацію. Були розроблені плани заходів, котрі об’єднували людей, політичні партії в Україні та всіх гостей. І це, за словами
Андрія Матковського, безумовно, вдалося. Адже цифри говорять самі за себе: за три дні (26, 27 та 28 червня) на Поле Полтавської битви приїхали понад 60 тисяч людей, в тому числі 30 тисяч з різних куточків України, 5 тисяч іноземних туристів (перш за все, це росіяни, шведи, фіни, датчани, американці). Прибуло 28 іноземних офіційних делегацій. Варто відзначити, що театралізоване дійство «Полтава – 2009», яке відбулося на Полі Полтавської битви 27 червня, прийшло подивитися майже 30 тисяч людей. Тобто сьогодні з упевненістю можна сказати: люди не хочуть більше політики, мітингів, а хочуть працювати й гарно і добре відпочивати.
Але для того, щоб гарно і добре відпочивати, потрібні, зрозуміло, кошти, належна заробітна плата і гідні доходи. Можна з упевненістю стверджувати, що полтавці, підприємці міста і саме місто за ці три дні отримали чималі прибутки. За попередніми оцінками експертів, Полтава додатково отримала майже 20 млн. грн. Лише за готельні послуги гості сплатили понад мільйон гривень . Сувенірів реалізовано на суму 220 тис. грн. Тільки за один з цих трьох днів музеї відвідало стільки гостей, скільки за попередній місяць. Цей перелік можна продовжувати, тому що був залучений і транспорт, люди користувалися послугами таксі, гуляли, купували в магазинах товари тощо. У той же час міська влада і мешканці міста не реагували на жодні політичні провокації, а спокійно працювали, проводили заходи, які об’єднували людей. А головне, зауважує міський голова, ми мали можливість довести і Україні, і українським політикам, і закордонним гостям, що Полтава – справжнє європейське місто, яке на сучасному європейському рівні може вшановувати історичні події, в тому числі, пов’язані з 300-літтям Полтавської битви.
У місті активно втілюється в життя стратегічний план економічного розвитку. Згідно з ним Полтава має стати справжнім туристичним центром України, а може, навіть, Європи. Тож наступним вагомим кроком міської влади є проведення Євро-2012. Полтава є партнером Харкова, і, згідно з підписаною угодою, готується зустрічати декілька тисяч туристів та одну-дві футбольні команди, котрі будуть брати участь у чемпіонаті. Тож 300-ліття Полтавської битви можна вважати чудовою репетицією і яскравим прикладом того, що навіть у кризовий рік можна залучати інвестиції, привертати увагу не тільки українських, а й іноземних інвесторів.
Мер підкреслює: ми довели, що можемо на гідному рівні зустрічати гостей, проводити важливі заходи на найвищому рівні, і ми не займаємося політикою. Доказом довіри інвесторів до міської влади є введені в експлуатацію в цьому році два готелі та запланований третій. На мою думку, говорить
Андрій Матковський, цьогорічний ювілей Полтавської битви став прикладом для деяких політиків та усіх міст України. Адже, не дивлячись на фінансову кризу, ми, проводячи такі заходи, можемо отримувати гроші для розвитку підприємництва міста, залучати додаткові кошти у міський бюджет та привертати увагу інвесторів.
Про свої враження та готовність бізнесових кіл співпрацювати з Полтавою розповів керівник американської делегації Джон Фірман.
На прес-конференції виступив також автор і модератор історично-пошукової акції «Скарб Мазепи»
Олег Дейнека. Він зауважив: масштабність акції вразила навіть його, адже кількість учасників сягнула за тисячу. Власне, їх було 1017. На даний момент, це наймасовіший квест, що відбувся в Україні. До останнього пункту дійшло 67 людей, серед яких, навіть дві дівчини. Нажаль, мішок з грошима, затоплений у Ворсклі, розірвався. Тим не менш, люди витягли з 11 тисяч 20 гривень майже 10 тисяч. Усе пройшло без жодних ексцесів, сварок, інцидентів. Тому дана акція є гарним прикладом того, як можна, провести акцію повністю нівелювавши політичні розбіжності, залучити якомога більше людей, популяризувати Полтаву, і віддати належне історії України.
Тож Полтава є прикладам іншим містам, як розвивати туризм й економіку в умовах кризи.