Питання ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах області розглядалося під час засідання обласної тристоронньої ради за участю заступника голови облдержадміністрації Надії МЯКУШКО, виконавчого директора Полтавської обласної організації роботодавців Василя ПАЛАМАРЧУКА, першого заступника голови облпрофради Юрія РИЖКОВА.
„Заборгованість працівникам області за останній місяць збільшилася на 2,5 млн. грн., від початку року – на 8,8 млн. грн., і станом на перше липня складає 32,3 млн. грн.”, – повідомив заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир ТКАЛЕНКО.
„Лише п’ять відсотків від загального обсягу місячної заробітної плати в області не виплачується, і це враховуючи заборгованість підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств. Заборгованість із виплати зарплат мають 7,3 тисяч працівників області, а це лише два відсотки від загальної кількості працюючих”, – наголосила Надія МЯКУШКО. Вона відзначила, що це результат постійної наполегливої роботи команди працівників облдержадміністрації, і зокрема
голови облдержадміністрації Валерія АСАДЧЕВА, який особисто тримає на контролі ситуацію з найбільш проблемними підприємствами.
Та незважаючи на це, окремі керівники підприємств продовжують порушувати права найманих працівників. Так, на Полтавському тепловозоремонтному заводі із загальної суми обігових коштів із січня по травень на зарплату спрямовувалося лише 9 відсотків, у той час як у постанові Кабміну говориться, що у випадку заборгованості із зарплати не менше 50 відсотків обігових коштів повинні спрямовуватися на її погашення. Не зрозуміла позиція і профспілки підприємства, яка не відстоює прав працюючих людей. До того ж, заборгованість із виплати зарплат на Полтавському тепловозоремонтному заводі становить 25 відсотків від загальної суми заборгованості економічно активних підприємств усієї області (6 млн. грн. із 18 млн. грн.), відзначила Надія МЯКУШКО.
Найбільшими боржниками з виплати зарплат у комунальній сфері залишаються Зіньківське виробниче управління житлово-комунального господарства та ГЖЕД №4 м. Полтави. Серед підприємств державної форми власності найбільше заборгували своїм працівникам ДП „Жовтневий спиртовий завод” (Карлівський район) та ДП „Лохвицький спиртовий комбінат” (Лохвицький район), а також ДП „Дібрівський кінний завод № 62” та ДП СГП ім. Іваненка.
Заступник голови облдержадміністрації Надія МЯКУШКО вкотре нагадала, що за період заборгованості із заробітної плати наймані працівники втрачають страховий пенсійний стаж, до того ж невиплата зарплати впливає і на розмір майбутньої пенсії, а це серйозне порушення соціальних гарантій працівників підприємств.
Тому за результатами засідання вирішено направити до обласної прокуратури спільне рішення щодо захисту конституційних прав найманих працівників області на отримання належної винагороди за працю і встановлення їх прав щодо пенсійного забезпечення.