Минулого тижня правоохоронці Полтавщини вилучили більше 2 тон живої та переробленої риби з приватного господарства жителя села Світлогірського Кобеляцького району.
Працівники ветеринарної і податкової міліції, під час реалізації спільних оперативно-розшукових заходів, залучивши санітарно-епідеміологічну станцію, а також співробітників Управління стандартизації і метрології, «втрутилися» у незаконну діяльність підприємця і зупинили процес переробки риби, що відбувався у домогосподарстві останнього. Цього дня власник будинку (за його підрахунками) «втратив» близько 20 тисяч гривень.
Майже 15 років мешканець отримував стабільний прибуток від видобутку і реалізації риби. На Дніпродзержинському водосховищі на чоловіка працюють 3 бригади рибалок, що здійснюють вилов риби на підставі квоти. Відповідно до умов ліцензії підприємець тривалий час законно провадив вилов і продаж живої риби. Утім, як пояснює чоловік, через зниження попиту на живу рибу, обумовлене літньою спекою, він змушений був доправляти її до морозильної камери, обладнаної в одному з підсобних приміщень його господарства, і переробляти в домашніх умовах.
Не приховуючи дійсної мети, підприємець визнає: «Ліцензія не передбачає переробку риби. Документи санкціонують вилов і реалізацію свіжої риби. Плотву і густирю переробляв для реалізації». Така риба, як плотва і густиря, які складають питому вагу добового вилову, відповідно до його роз’яснень, не користуються попитом у споживача, на відміну від сома, лина, судака, чималу кількість яких вилучили правоохоронці під час огляду домогосподарства.
Володимир Передерій, заступник начальника відділу ветеринарної міліції ГУМВС області, озвучив низку порушень, допущених підприємцем, зокрема «здійснення переробки в домашніх умовах без експлуатаційного дозволу ветеринарної служби, без погодження санітарної служби, без дослідження лабораторії ветеринарної медицини, без експертної оцінки якості продукції і супровідних документів на її реалізацію». Наразі відомо, що в’ялена і солена риба транспортувалися на реалізацію до Дніпропетровської області.
За повідомленням начальника відділу боротьби з незаконним обігом підакцизних та інших товарів Управління податкової міліції Полтавської області Віталія Бойка: «На даний час провадиться експертне дослідження зразків, відібраних під час огляду. Відносно підприємця, який порушив порядок провадження господарської діяльності, складено адміністративний протокол за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вказана стаття передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини».