Питання забезпечення якісною питною водою мешканців Кременчуцького та Козельщинського районів обговорили на нараді, яку у середу 29 липня провів
голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.
Проблема ця тягнеться вже близько 2-х десятків років. Попри відповідне рішення Полтавської облради середини 90-х років та Верховної Ради 4-го скликання, Кременчуцький нафтопереробний завод, який є забруднювачем підземних вод цього регіону, так і не побудував артезіанську свердловину для забезпечення питною водою 3-х сільрад, що розташовані навколо ставка-випаровника НПЗ.
Голова облдержадміністрації вважає за необхідне якнайшвидше розв’язати цю проблему, адже за нею стоїть безпека життя тисяч мешканців Кременчуцького краю. Паралельно
Валерій АСАДЧЕВ хоче вирішити проблему питної води для мешканців Козельшинського району та Дмитрівської сільської ради Кременчуцького району, де також існують негаразди із водопостачанням.
На нараді обговорили можливі механізми розв’язання проблеми. Зокрема, досягнуто домовленість про те, що ВАТ „Укртатнафта” виділить кошти для підрахунку запасів води Омельниківського водозабору, звідки є можливість забезпечити водопостачання на територію сільських рад, розташованих навколо ставка-випаровника. Також нафтопереробний завод береться виготовити відповідну проектно-кошторисну документацію і побудувати мережу водопостачання.
Витрати по Дмитрівський сільській раді готовий узяти на себе Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. В перспективному плані будівництва заводу „Ворскла-сталь” передбачена побудова водозабору та мереж, з допомогою яких здійснюватиметься водопостачання до територій Дмитрівської сільради.
А ось забезпечення питною водою мешканців Козельщинського району має реалізовуватися за допомогою державної програми „Питна вода України” та відповідного співфінансування обласного і місцевого бюджетів. Лише на цей рік згідно держпрограми на забезпечення якісною питною водою населених пунктів передбачено 165 мільйонів гривень, хоча, фактично програма наразі не реалізується. Тому голова Полтавської облдержадміністрації звернеться із відповідним поданням до Кабінету Міністрів. Зі свого боку, обласна влада вже готова почати вирішувати проблему, прорахувавши запаси води на місцевих водозаборах та виготовивши проектно-кошторисну документацію на будівництво артезіанських свердловин та мережі водопостачання.
„Ми зрозуміли сьогодні головне – шляхи наших дій, хто і що повинен робити. Ми зсунулися з мертвої точки, на якій стояли дуже довго. Тепер кожна сторона має виконувати свої зобов’язання”, - наголосив
Валерій АСАДЧЕВ, відзначивши, що облдержадміністрація і надалі триматиме це питання на особливому контролі.