У Полтаві під загрозою закриття опинився ще один ринок – ТОВ „УКРКОМТОРГСЕРВІС”. Причина, за якою може припинити своє існування ринок, що обслуговує жителів мікрорайонів Мотель та Алмазний, банальна – підприємцям не продовжують дію договору оренди земельної ділянки, на якій розташовані торгові павільйони.
„Договір оренди землі між нами та виконавчим комітетом Полтавської міської ради був укладений 31 березня 2006 року”, – розповідає директор ТОВ „Укркомторгсервіс” Віктор БАЖАН.
„Враховуючи, що його дія закінчується у 2010 році, ми як законослухняні люди завчасно подали до міськвиконкому клопотання про продовження терміну дії договору, як це передбачено в подібних випадках. За ці роки, поки ТОВ „Укркомторгсервіс” орендувало земельну ділянку, ми сумлінно виконували всі без винятку узяті на себе зобов’язання: нашим підприємством були вкладені величезні кошти у реконструкцію та розбудову інфраструктури, створені нові робочі місця для жителів міста Полтави. Одночасно ми створювали максимально зручні умови для наших відвідувачів. На ринку дотримувалися всі санітарні норми, що підтверджено міською інспекцією з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста”, – продовжує Віктор БАЖАН.
„Тому уявіть, яким було наше здивування, коли ми так і не отримали жодної офіційної відповіді від міськвиконкому стосовно продовження чи не продовження дії угоди”, – говорить керівник підприємства.
Перше звернення ТОВ „Укркомторгсервіс” до Полтавського міського голови Андрія МАТКОВСЬКОГО датоване ще 20 лютим 2009 року. У відповідь – тиша. Стурбовані працівники ринку повторно офіційно звертаються до міського голови 8 травня 2009 року. Результат знову нульовий. Принаймні, за словами Віктора БАЖАНА, його товариство з цього приводу не отримувало жодного листа.
Одночасно ТОВ „Укркомторгсервіс” звернулося до заступника міського голови Тамари ПЛУЖНИК із проханням припинити погрози щодо розірвання Договору оренди на земельну ділянку та допомогти зупинити спроби рейдерського захоплення ринку, які, за словами представників товариства, чиняться ще з 2007 року, коли депутати міської ради всупереч законодавству України спробували вперше в односторонньому порядку розірвати Договір. „Щоправда, пізніше депутати міської ради скасували це рішення”, – зазначає Віктор БАЖАН. Але додає: спроби відібрати землю у підприємців на цьому не закінчилися.
„Єдине, що зробив у цій ситуації міськвиконком та міська рада, – створили комісію по роботі нашого ринку. Але про що можна говорити, якщо до складу комісії не введено жодного нашого представника. Більше того, нас не запросили на жодне засідання комісії попри те, що ми письмово зверталися з цього приводу до міськвиконкому”, – наголошує директор ТОВ „Укркомторгсервіс”.
Так і не дочекавшись відповіді від найвищих посадовців міськвиконкому, представники ТОВ „Укркомторгсервіс” почали шукати правди у міській раді. Віктор БАЖАН надіслав цілу низку звернень: на ім’я голови постійної депутатської комісії з питань сприяння підприємництву Л.М.ШАЙДУР, голови комісії з врегулювання земельних відносин О.А. ДИМКОВА, голови постійної депутатської комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформації, регламенту та етики О.М.ГАВРІКОВА та члена громадської колегії при Полтавському міськвиконкомі О.П.ШАМАНЕНКА.
„А у відповідь – знову тиша. Неначе всі змовилися,” – каже Віктор БАЖАН. „Це вже починає наводити на певні роздуми”, – додає директор ТОВ „Укркомторгсервіс”.
Інформації для роздумів додав і лист від Полтавського міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру. Підприємці самі звернулися до цієї служби, аби їм була надана технічна документація про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки – без цієї документації не можливо розрахувати плату за землю, яку підприємці хотіли сплатити до міського бюджету за користування ділянкою. Але відповідь земельної служби була приголомшливою:
„На звернення щодо надання витягу з нормативної грошової оцінки земель м. Полтави повідомляємо, що зазначений документ може бути виданий після прийняття міською радою рішення стосовно оформлення права користування земельною ділянкою, яка розташована за адресою: м. Полтава, вул. Грушевського, 11 і укладення на його підставі договору оренди землі. На даний час чинні рішення Полтавської міської ради щодо зазначеної вище земельної ділянки в управлінні відсутні”, – витяг із листа Полтавського міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру №01-14.8/3177 від 11.06.08.
„Ви уявляєте: ми маємо на руках чинну угоду із міськвиконкомом, ми хочемо працювати цивілізовано, сплачуючи кошти в бюджет, а нам відповідають: ви в списках не значитеся. І відповідно наші кошти до бюджету теж виявляються чиновникам не потрібні. Це на фоні розмов про боротьбу із кризовими явищами в економіці та підтримку малого і середнього бізнесу. Та як же може так брутально і цинічно діяти міська влада?” – коментує лист посадовців Віктор БАЖАН.
В усіх цих діях директор ТОВ „Укркомторгсервіс” вбачає бажання деяких посадовців позбавити його товариство права оренди на земельну ділянку та передати її у користування іншому власнику.
„Тим самим, буде знищено бізнес сотень людей, втрачено робочі місця та стабільні прибутки до бюджету Полтави. Але чиновників міськвиконкому, таке враження, це не дуже бентежить”, – говорить директор ТОВ „Укркомторгсервіс” Віктор БАЖАН.
Представники ТОВ „Укркомторгсервіс” та ринку мотель в пошуках правди написали нове звернення: на адресу міської влади, полтавської облдержадміністрації, правоохоронних та контролюючих структур з проханням розібратися з їхнім питанням, від якого залежить не тільки доля десятків підприємців, але й комфорт тисяч мешканців міста Полтави.
„Закриття ринку на мотелі – це соціальна катастрофа для жителів прилеглих мікрорайонів”, – наголошує Віктор БАЖАН.
Від прес-служби ОДА: на дану проблему вже відреагувала Полтавська обласна державна адміністрація. Голова ОДА Валерій АСАДЧЕВ особисто відвідав ринок на Мотелі та зустрівся із підприємцями. Керівник області пообіцяв ретельно розібратися у їхньому питанні і провести спеціальну нараду за участі правоохоронних органів.