У місті Глобиному правоохоронці блискуче перекрили черговий транш неякісного м’яса. Мікроавтобус “Рено” потрапив в око міліціонерів не випадково. Троє осіб кавказької національності вже занадто підозріло відреагували на звичайну вимогу показати документи та вміст салону автомобіля. Вже після того, як чолов’яги відкрили задні дверцята авто, сморід та різкий запах загадкового багажу стали красномовнішими за будь-які пояснення правоохоронцям.
Картина вималювалася не з найкращих.
Три туші м’яса великої рогатої худоби були хаотично розкидані по всьому салону. Бруд, сміття та неймовірна спека, в якому воно знаходилося, зробили свою справу, а тому було видно й неозброєним оком, що такий продукт несе велику загрозу не тільки здоров’ю, але й життю людини, яка б ним «поласувала». Документів на таке м'ясце теж не виявилося.Як пізніше стало відомо, компанія з трьох чолов’яг займалася таким собі «м’ясним» промислом вже досить давно. Всі вони мешканці міста Полтави. Закупівля яловичини та свинини у сільського населення області приносило їм непогані прибутки, а от щодо якості, то особливо цим ніхто не переймався. Схема була простою. По селах скуповували м'ясо великої рогатої худоби, потім в «польових» умовах його розробляли та везли до ринків міста, де вже збували перекупникам по вигідних цінах.
Володимир Передерій, виконуючий обов’язки начальника ветеринарної міліції Головного управління МВС України в Полтавській області говорить, що після проведеної ветеринарно-санітарної експертизи стало відомо, що дане м'ясо є неприйнятним для вживання та підлягало терміновій утилізації. «Мисливці» за сумнівною тушею
не гребували навіть м’ясом хворої худоби. Ніхто не цікавився й ветеринарними паспортами домашніх тварин, які мають бути у кожного господаря такої живності.
“Закон не забороняє займатися громадянам закупівлею м’яса у населення, - продовжує Володимир Миколайович, - але потрібно дотримуватися всіх визначених умов. Це є й наявність ветеринарних документів, й проведення забою худоби в умовах бойні під контролем ветеринарної служби, й проходження ветеринарно-санітарної експертизи, а вже потім реалізовувати його на ринки міста”.
Наразі, уся вилучена «здобич» правоохоронцями знищена шляхом пересипання хлорним вапном. На порушників же складено адміністративний протокол за статтею 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарних вимог).
Самі ж любителі свіжини переконували правоохоронців в тому, що м'ясо вони закупляли лише для власного вживання. Непоганий апетит як на 600 кілограмів “свіженького” м’ясця!