«Бували випадки, коли «на роботу» до клієнтів нас вивозили навіть у багажниках машин» - саме такими одкровеннями «вражали» завербовані до Москви дівчата з України, коли працівники міліції викрили організовану групу по торгівлі «живим» товаром.
Усе почалося з оперативної інформації, яка малася у працівників відділу боротьби та протидії злочинам, пов’язаної з торгівлею людьми ГУМВС України в Полтавській області.
Ігор Мостовий, начальник відділу говорить, що знадобилося понад 6 місяців аби викрити, задокументувати та притягти до відповідальності трьох жінок з Кременчука, які з 2004 року систематично поставляли дівчат до Російської Федерації, а саме Москви, для заняття проституцією. Хоча обіцяли влаштовувати офіціантками, прибиральницями або домогосподарками.
«До групи входили три жінки, - продовжує тему Ігор Мостовий, - віком від 23 до 45 років. Причому одна з них раніше теж була «завербована», втім, той жах, який їй довелося пережити психологічно не заламав її, а навпаки підбурив до того, аби вона «благополучно» продовжила прибутковий бізнес ціною чужих поламаних жіночих доль. Цікавим, і водночас трагічним, є те, що процес вербування проходив виключно на дружніх зв’язках, жінки «пропонували» заробити грошей знайомим своїх знайомих. Таким «добрим» знайомим за одну дівчину вербувальниця платила 1000 гривень. Вже у Москві за ніч з однією з повій платили від 500 до 1000 доларів, але цих грошей «продані» дівчата не бачили, бо їх забирали сутенери».
Усе було чітко розподілено та сформовано. Вербувальниця пропонувала дівчатам непогані заробітки за кордоном (100 – 150 доларів на тиждень), коли потенційна жертва погоджувалася, то її супроводжували аж до Москви, а там зустрічала ще одна з числа групи, яка і організовувала професійне «дозвілля». З перших хвилин, коли українки ступали на російську землю, їхній статус опускався так, що далі вже нікуди.
«Немає роботи офіціанта чи прибиральниці, є робота тільки повії, а хочеш ти чи не хочеш, працювати доведеться, бо ми на тебе витратили чимало грошей», таким методом психологічного тиску дівчину поселяли на квартиру, а вже потім вивозили «на замовлення». Умови та ставлення до «українських полонянок» були жахливими. Їх били, ґвалтували, примушували робити те, чого вони не хотіли, але, як зазвичай буває у таких випадках, без жодного документу та права існування в чужій державі дівчата покірно чекали на повернення додому. Деяким навіть удавалося втекти, але то одиничні випадки. В основному їх тримали по три місяці, а потім повертали додому, бо такі дівчата вже вважалися Б/У, себто «які були у використанні».
На сьогодні встановлено поки що чотирьох вивезених українок. До речі, на момент «експорту» двом з них не було ще й 18 років, тобто дівчата були неповнолітні. Збирали «товар» у Полтаві та районі, Кременчуці та сусідній Кіровоградській області. Не можна говорити про те, що це діти з неблагополучних родин. Кожна з тих, кого «ошукали» прагнула дійсно заробити, але не методом розпусти.
Ігор Мостовий говорить, що і зараз, на жаль, дуже важко встановити справжню кількість «вивезених» дівчат, адже багато з тих, хто повернувся не хоче згадувати той жах і відповідно скаржитися в органи внутрішніх справ.
«Такій ситуації передують в основному психологічні проблеми, - підкреслює Ігор Іванович, - або ж вони вже заміжні і не бажають, щоб їхні чоловіки знали про минуле, або ж бояться, або ж їх настільки «поламали» і залякали, що жодна дівчина не прийшла і не поскаржилася. Втім, у цьому напрямку ми працюємо і встановлюємо особи вивезених оперативним шляхом. На сьогодні ми порушили кримінальну справу за статтею 149 Кримінального кодексу України за фактом торгівлі людьми. Одна з фігуранток затримана».
Хотілося б відзначити, що за таку незаконну діяльність злочинниці можуть отримати щонайменше вісім років позбавлення волі.
Працівники відділу боротьби та протидії злочинам, пов’язаної з торгівлею людьми ГУМВС України в Полтавській області, вкотре звертаються до громадян, а особливо жінок, які могли стати жертвою такого свавілля, або ж мають інформацію про незаконну діяльність «работорговців» та «вербувальників», і просять звертатися до відділу телефоном 517556 або ж на телефон довіри ГУМВС в області 517757.
Конфіденційність гарантуємо!