Не вперше працівникам міліції доводиться констатувати та фіксувати випадки шахрайств. Ряди ошуканих поповнюють зазвичай верстви найбільш незахищеної категорії нашого населення – пенсіонери та літні люди. Незважаючи на численні заклики правоохоронців – не довіряти незнайомим людям, обдурені та ошукані вже запізно оговтуються від крадіжок, видурювань та шахрайств. Кровно зібране з мізерних пенсій, старенькі «легко» і безболісно віддають злодюжкам і залишаються ні з чим.
Схеми шахрайств зазвичай однакові – незнайомі жінки представляються соціальними працівниками і пропонують обміняти гроші, мовляв старі купюри на нові. «Обробивши» психологічно клієнта, псевдосоціальні працівники забирають справжні гроші і залишають конверти з муляжами, себто звичайними папірцями паперу. Аналогічний випадок трапився у Кременчуці. До 80-річного пенсіонера завітала невідома особа, яка у такий спосіб виманила у дідуся 6000 гривень. На жаль, описати злодюжку старенький так і не зміг, бо помітив пропажу не одразу, а згодом. Тоді і звернувся до міліції. Втім, слід шахрайки вже й захолов.
Ще один із методів обдурювання пенсіонерів застосовують в основному особи ромської національності. Під приводом напитися води, переповити дитину або продати якийсь мотлох, вони заходять юрбою до дворища потенційної жертви, обступають, голосно розмовляють, словом «задурюють» голову, а потім одна з них швиденько вишукує у хаті гроші та цінності. Настільки «майстерно» вони це роблять, що пенсіонери зазвичай теж не одразу помічають пропажу.
Тож, вкотре закликаємо до власної пильності та уваги, адже тільки завдяки Вашій турботі про майно, гроші та цінності, все це не потрапить до рук «кримінальних» незнайомців.
Якщо ж до Вас усе ж таки «завітали» непрохані гості, то ні в якому разі не відчиняйте їм дверей, не вірте тому, що говорять, а головне одразу телефонуйте 102.