Головною метою поїздки керівника Уряду в Полтавську область стало вивчення передового досвіду сільськогосподарських підприємств краю. Насамперед, ТОВ „РАЙЗ”, яке зокрема спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрового буряку та виробництві цукру.
Юлія ТИМОШЕНКО оглянула посіви кукурудзи на полі ЗАТ „Райз-Максимко” поблизу села Вирішальне Лохвицького району. Сучасні технології посіву та догляду за рослинами дозволяють господарству отримувати по 90 центнерів кукурудзи з гектара. Для порівняння – минулого року середній врожай кукурудзи по Україні становив 45 ц/га, а цього року фахівці прогнозують врожайність на рівні 40 центнерів з гектара. Досвід ЗАТ „Райз” показує, що Україна в цьому напрямку має величезний потенціал, який може бути реалізований при належній державній політиці. За словами Президента компанії ЗАТ „Райз” Віталія ЦЕХМІСТРЕНКА, наша країна цілком реально може отримувати врожаї кукурудзи понад 100 центнерів з гектара.
Також керівник Уряду оглянула виставку сільськогосподарської техніки, яку використовують у ТОВ „РАЙЗ”. За словами Прем’єра, Кабмін стимулюватиме аграріїв до придбання нової техніки, заклавши до бюджету 800 мільйонів гривень. Але отримати державну допомогу зможуть лише ті сільгоспвиробники, які купуватимуть не застарілі зразки, а сучасні високопродуктивні агрегати, вироблені на базі вітчизняних підприємств.
Юлія ТИМОШЕНКО оглянула також елеватор ЗАТ „РАЙЗ”. Потужність цього комплексу становить 380 тисяч тонн, а аналогів елеватору не має в світі. Враховуючи дефіцит складів, що відповідають світовим стандартам (Україна наразі здатна зберігати з дотриманням всіх необхідних стандартів лише 15 мільйонів тонн зернових при потребі щонайменше 55 мільйонів тонн), Уряд ініціюватиме будівництво подібних комплексів на території всієї держави.
У свою чергу голова Полтавської облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ зазначив, що на Полтавщині цього року планується збудувати 10 нових елеваторів. Це один із пріоритетів в аграрній політиці, яку здійснює обласна державна адміністрація. Таким чином, уже найближчим часом сумарна потужність елеваторних комплексів на Полтавщині буде доведена до 3-х мільйонів тонн, що практично зніме для сільгоспвиробників проблему зберігання зернових. Посилення ж конкуренції в цьому плані має здешевити вартість зберігання зерна, – розраховують у Полтавській обласній державній адміністрації.
Валерій АСАДЧЕВ поінформував Прем’єр-міністра про 2-й мільйон тонн хліба, зібраний хліборобами Полтавщини, відзначивши, що загальний ужинок в області прогнозують не менше, ніж 3 мільйони тонн. Відтак Полтавська область знову претендуватиме на лідерство в Україні з вирощування зернових.