Прокуратура прозвітувала про боротьбу з корупцією на Полтавщині
10 Лютого 2015 22:22
1386
Органами прокуратури області постійно вживаються заходи щодо запобігання і протидії корупції. У межах компетенції організовано виконання заходів, передбачених Державною програмою щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 №1240.
Прокуратурою області використовуються координаційні повноваження з метою узгодження зусиль правоохоронних органів у протидії корупції.
Зокрема, у січні та вересні 2014 року узагальнено стан виконання антикорупційного законодавства правоохоронними органами та прокурорського нагляду на цьому напрямі за 2013 рік та дев’ять місяців 2014 року.
За результатами узагальнень прокурорам районної ланки, керівництву УБОЗ УМВС України в області та ВБКОЗ УСБУ в області направлені листи щодо усунення допущених недоліків у сфері запобігання і протидії корупції та підвищення ефективності прокурорського нагляду.
Упродовж минулого року стан протидії корупції також розглянуто 27.03.2014 та 16.10.2014 на координаційних нарадах керівників правоохоронних органів Полтавської області, на яких визначено спільні організаційно-практичні заходи у цій сфері.
Органами прокуратури вживалися заходи щодо протидії корупції кримінально-правовими засобами.
Торік розпочато досудове розслідування у 218 кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Досудове розслідування закінчено у 56 кримінальних провадженнях вказаної категорії стосовно 71 особи, обвинувальні акти в яких спрямовані до суду для розгляду по суті.
Зусилля слідчих і прокурорів спрямовувалися на виявлення найбільш небезпечних проявів корупції.
Зокрема, за закінченими провадженнями викрито 20 злочинів, пов’язаних із прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Крім того, за направленими минулого року до суду обвинувальними актами виявлено корупційні кримінальні правопорушення: 4 – зловживання владою або службовим становищем (ст. ст. 364, 364-1 КК України); 31 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.ч. 2-5 ст. 191 КК України).
Особлива увага приділялася виявленню злочинів цієї категорії, вчинених посадовими особами вищих категорій, в органах влади і місцевого самоврядування, у контролюючих та правоохоронних органах.
Так, 04.02.2014 до суду направлено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно голови районного відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області, який одержав 240 тис. грн. неправомірної вигоди за виділення земельної ділянки.
Минулого року прокурорами направлено до суду обвинувальні акти стосовно 7 державних службовців та 3 посадових осіб органів місцевого самоврядування.
До кримінальної відповідальності притягнуто 4 службові особи органів державної влади.
Заслуговує на увагу належний рівень організації роботи апарату прокуратури області у протидії корупції. Унаслідок копіткої роботи та узгодженості дій із спецпідрозділом УСБУ в області виявлено факти вимагання та одержання неправомірної вигоди від підлеглих працівників начальником УДАІ УМВС України в Полтавській області.
Незважаючи на вжиття заходів для очищення правоохоронних органів від корупціонерів, ще мають місце непоодинокі випадки вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень.
До суду направлено обвинувальні акти щодо 3 працівників МВС; 1 – державної кримінально-виконавчої служби, 1 – податківця.
Зокрема, слідчим відділом прокуратури Полтавської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України стосовно начальника Великобагачанського РВ УМВС України в області, який підбурив громадянина Г. до давання неправомірної вигоди в сумі 12 тисяч доларів США за прийняття рішення у кримінальному провадженні, ввівши останнього в оману.
Відомості про осіб, які вчинили кримінальні корупційні правопорушення, за направленими до суду обвинувальними актами, усього:
- державних службовців – 7, із них державних службовців 4 категорії - 1, державних службовців 5-7 категорії – 6;
- службових осіб органів місцевого самоврядування – 3;
- депутатів сільських рад 1;
- службових осіб податкової міліції – 1;
- державної кримінально-виконавчої служби – 1;
- органів внутрішніх справ – 3;
- посадових та службових осіб інших органів державної влади – 4;
- осіб, що надають публічні послуги – 2;
- посадових осіб юридичних осіб публічного права – 18;
- осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права – 2;
- посадових осіб юридичних осіб, фізичних осіб - у разі одержання від них неправомірної вигоди – 8.
У закінчених провадженнях про корупційні злочини забезпечено відшкодування 87% від встановлених збитків. Водночас накладено арешт на майно підозрюваних вартістю 700 тисяч гривень.
Минулого року законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 64 осіб, які вчинили корупційні злочини.
Проводилася робота з протидії корупції адміністративно-правовими заходами.
Минулого року правоохоронними органами області складено і направлено до суду 72 адміністративні протоколи про вчинення корупційних правопорушень, за аналогічний період минулого року складено 71 протокол.
Із вказаної кількості органами прокуратури складено та скеровано до суду 24 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, із них 1 - за порушення обмежень щодо сумісництва (ст.172-4 КУпАП); 1 – за порушення обмежень щодо одержання дарунка (ст. 172-5 КУпАП); 10 – за порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6 КУпАП); 12 – за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7 КУпАП). Розглянуто 23 протоколи з накладенням на винних осіб адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Наприклад, прокуратурою області 24.03.2014 складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, керівником Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області, яка незаконно нарахувала собі премію в розмірі 6 тисяч гривень. Рішенням суду останню визнано винною з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Заходи щодо виявлення корупційних проявів вживалися й іншими правоохоронними органами у взаємодії з прокуратурою.
Зокрема, до адміністративної відповідальності за протоколами про корупційні правопорушення притягнуто до встановленої законом відповідальності 7 державних службовців, із них 1 державний службовець 4 категорії, 1 посадову особу місцевого самоврядування, 6 службових осіб інших органів державної влади, 28 депутатів сільських, селищних, міських та районних рад, 3 працівника державної податкової служби, 6 працівників митної служби, 1 особу, що надає публічні послуги, 9 посадових осіб юридичних осіб публічного права.
Наприклад, постановою Київського районного суду м. Полтави директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації, державного службовця 4 категорії 7 рангу, визнано винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП України, та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Постановою апеляційного суду Полтавської області рішення суду першої інстанції залишено в силі.
Сума штрафів, накладених на корупціонерів, становить 15 тисяч гривень.
За документами прокурорського реагування скасовано 4 неправомірні нормативно-правові акти та рішення, прийняті унаслідок корупційних діянь. Внесено 26 подань та інших документів реагування на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їх розгляду притягнуто до відповідальності 19 службових осіб.
Активізовано висвітлення заходів з даної тематики у засобах масової інформації.
Діяльність органів прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції як пріоритетний напрям перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури Полтавської області.
Прес-служба прокуратури області
Рекомендуем почитать
15 Грудня 16:38,
1706
У жителя одного із сіл району поліцейськими виявлено й вилучено згортки з подрібненими висушеними рослинами, схожими на коноплі.
12 Грудня 15:17,
1911
Близько доби знадобилось працівникам відділення поліції № 1 Полтави, щоб встановити особу чоловіка, який до смерті побив п’ятдесятивосьмирічного знайомого в одному із закинут ...
11 Грудня 13:23,
1126
Ввечері надійшло повідомлення, що у Лубнах зловмисник напав на будинок, поранивши товариша господаря ножем, але не вирвався з рук потерпілих.
07 Грудня 12:35,
827
До Гребінківського відділу поліції звернувся 45-річний мешканець одного із сіл району.
07 Грудня 08:44,
1118
З письмовою заявою до Гадяцької поліції звернувся місцевий двадцятирічний житель, який поінформував, що під час відпочинку в одному з кафе міста, з його власної куртки, невідомим в ...
06 Грудня 13:27,
972
Повідомлення про пограбування надійшло до поліції від 36-річної мешканки Лубен.
06 Грудня 11:31,
873
До Гадяцького відділу поліції звернувся 70-річний житель одного із сіл району, який повідомив, що вночі невідома особа проникла до його сарайного приміщення та скоїла крадіжку вело ...
05 Грудня 16:57,
1519
Біля села Щербаки Кременчуцького району на річці Псел рейдова група водної поліції й інспектори відділу рибоохоронного патруля викрили факт незаконного рибного промислу. ...
05 Грудня 14:41,
1365
Повідомлення про пограбування надійшло до чергової частини Оржицького відділення поліції від жительки села Онішки Оржицького району.
05 Грудня 09:39,
1179
Співробітниками кіберполіції разом зі слідчими облполіції та прокуратурою області викрито та затримано групу шахраїв, які, використовуючи телефони та електронно-обчислювальну техні ...