У ніч з 20 на 21 червня здійснено розбійний напад на офіс Полтавського обласного комітету СПУ. Злочинці проникли в приміщення, очевидно, розраховуючи на великі суми коштів. Гроші й справді вони знайшли: у сейфі обкому – 4 гривні, громадської організації «Захист дітей війни» – 185 гривень і 170 – у шухляді робочого стола співробітниці, усього – 359 гривень. Сума начебто й невелика. Водночас обурює виключна, брутальна нахабність, з якою орудували грабіжники. Зламані ручки і замки трьох вхідних дверей, понівечені дверцята металевих сейфів – усе це навряд чи можна зробити швидко і так, щоб ніхто не чув.
Змушені нагадати, що подібні бандитські нальоти на офіс полтавських соціалістів за часів «оранжевої» влади відбувалися періодично. Наголошуємо, що жодного разу, навіть після підпалу приміщення обкому СПУ в жовтні 2009 року злочинців досі так і не знайдено. Відчуття абсолютної безкарності внаслідок бездіяльності правоохоронних органів протягом останніх років – ось що сприяє розгулу злодіянь.
Як цьому протидіяти? Як уберегтися від злочинних посягань на законні права і свободи людей? Звичайно, можна заключати договори на охорону майна спеціальними службами за викликом з обладнанням приміщень сигналізацією і відеоспостереженням або найняти цілодобових охоронців. Але що робити, коли коштів, необхідних для такого способу захисту, немає? Що робити дрібному підприємцю, кіоск якого грабують, а міліція протягом років демонструє чи небажання, чи нездатність знайти крадіїв? Як захистити своє майно, а то й життя немічному пенсіонерові, котрий доживає віку в глухому селі, до якого влада навідується хіба що перед черговими виборами?
Відповіді на ці та інші запитання має давати влада. І від того, наскільки ці відповіді будуть конкретними і правдивими, швидкими і результативними, – залежатиме довіра громадян до нової влади.