З початку вересня на території Полтави почастішали крадіжки особистих речей громадян. Найбільше це стосується кишень та жіночих сумочок в громадському транспорті та в людних місцях. Про це повідомила обласна поліція.
У ході відпрацювання та оперативно-розшукових заходів правоохоронці міста вже затримали трьох професійних «щипачів».
39-річний містянин підозрюється у скоєнні 7 фактів кишенькових крадіжок на території Октябрського району. Чоловік вже неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. Останній, як правило, обирав зупинки та людні місця. Чоловік заходив до громадського транспорту та, користуючись штовханиною і тіснявою, непомітно викрадав особисті речі з сумочок і кишень.
Також уже доведена причетність 46-річного полтавця до 12 епізодів крадіжок гаманців та мобільних телефонів в громадському транспорті. Чоловік наркозалежний і раніше судимий за подібні правопорушення.
За кишенькові крадіжки поліцейські затримали також 28-річного містянина. Чоловік, як правило, обирав для «роботи» зупинку громадського транспорту «Автовокзал» . Крадіжки він скоював здебільшого у вихідні дні та в післяобідній час. В полі зору останнього були переважно громадяни, які виходили з вокзалу з дорожніми сумками.
«Усім фігурантам повідомлено про підозру і по фактах розпочаті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) – карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років», - розповів начальник Октябрського відділу поліцію Олександр Терела.
Щоб не стати жертвою подібного, громадянам треба уважніше ставитися до власного майна і не створювати злочинцю сприятливих для крадіжки умов.
Нагадаємо основні рекомендації:
- не слід класти гаманці або мобільні телефони в зовнішні відділення сумок або кишені верхнього одягу, особливо в розпал зими, коли носиться теплий одяг;
- якщо в транспорті вас починає не зовсім виправдано активно штовхати або притискувати хто-небудь із пасажирів, не забувайте, що це може бути лише маневр, направлений на те, щоб відволікти вашу увагу і поцупити ваше майно.
Якщо ж вас обікрали, негайно звертайтеся до найближчого відділу чи відділення поліції або телефонуйте на «102». Оперативне звернення про скоєний злочин у рази підвищує ймовірність затримання зловмисника.
За матеріалами Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області