Названий різновид шахрайства передбачає телефонний дзвінок псевдополіцейського. Про це повідомляє обласна поліція.
Невідомий телефонує пізно ввечері або зранку, як правило на стаціонарний або мобільний телефон, і намагається переконати жертву в тому, що її близького родича затримано за скоєння того чи іншого виду кримінального правопорушення.
Шахраї зазвичай лякають кримінальною відповідальністю за збереження наркотичних засобів та порушення правил дорожнього руху з тяжкими наслідками. Рідше вигадують певну надзвичайну ситуацію.
За скасування «кримінальної статті» псевдоправоохоронці вимагають хабара, вказуючи реквізити банківського рахунку або електронного гаманця. У деяких випадках злочинці використовують «таксистів» (своїх пособників). У визначений час спільник під’їжджає за адресою проживання жертви, де остання передає грошові кошти.
Яких правил слід дотримуватися, якщо ви отримали схоже повідомлення:
- негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб, аби перевірити почуту інформацію про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);
- уникати необдуманих дій і негайно зателефонувати в поліцію: 102 або за телефонами «гарячої лінії» ГУ Національної поліції в Полтавській області (0532)517-757, 562-233, чи зверніться до найближчого територіального органу.
Якщо кошти були перераховані відповідно до вимог шахраїв, необхідно зберегти історію дзвінків «шахрая» і чеки з результатами трансакції. Така необхідність викликана наявністю прикладів, коли потерпілі не фіксують номери картрахунків, на який були перераховані кошти.