Однак, за широкі стіни та загратовані вікна камер виробники наркотиків переїздять зовсім не по добрій волі - причиною такої міграції є активні дії працівників полтавської міліції. Так, минулого тижня працівники лише Київського райвідділу міліції доправили до слідчого ізолятора двох чоловіків, які у своїх помешканнях виготовляли та в подальшому збували психотропні засоби.
Один із них, мешканець селища Івонченці 1974 року народження, у поле зору правоохоронців уже потрапляв - менше року тому його вже затримували за виготовлення наркотиків. Однак, того разу суд виніс йому вирок у вигляді декількох років «умовного» терміну покарання. На жаль, необхідних висновків із такого суддівського рішення чоловік не зробив і знову взявся за злочинний промисел.
Оперативники сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Київського райвідділу декілька тижнів слідкували за торговцем та фіксували його протиправну діяльність. Завдяки цьому, ще до моменту затримання правоохоронці знали всю схему діяльності чоловіка. Психотропні засоби він виготовляв у своїх друзів-наркоманів, кожного разу змінюючи місце «виробництва». З квартири збував їх лише найближчому оточенню, для всіх інших - у різних куточках Полтави за попередньою домовленістю по-телефону. В умовлене місце добирався, як правило, на таксі, віддавав товар і чимшвидше повертався назад.
«Незважаючи на усі заходи безпеки, до яких вдавався наркоман, - говорить начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Київського РВ капітан міліції Ігор Кречетов, - нам вдалось задокументувати декілька фактів збуту психотропного засобу первітин («вінт») та провести оперативну закупку. Затримувати наркоділка ми вирішили, як то кажуть, «на гарячому» - під час збуту чергової партії товару. Як тільки пройшов процес обміну «гроші-товар», ми і затримали торговця».
Виявляється, виготовляв та торгував психотропними засобами чолов’яга останніх три роки, а споживав - вісімнадцять із тридцяти шести прожитих. На заваді цьому не змогли стати ні діти, яких у чоловіка двоє, ні дружина, яка тисячі разів просила і вимагала «зав’язати» з наркотиками. Готував первітин («вінт») невеликими порціями по п’ять-шість доз: дві протягом дня вживав сам, а решту продавав. Отриманих за продаж грошей вистачало на те, щоб наступного дня закупити все необхідне для виробництва наступної порції, частину якої знову збував за гроші, і закуповував необхідні препарати.
«Я ніколи не готував наркотики вдома, - зізнається наркоман, - і не лише тому, що дружина категорично проти. Я переживаю за дітей, щоб у майбутньому не пішли моєю дорогою. Мені і самому не подобається те, чим я займаюсь, однак, нічого з собою зробити не можу. Колись пробував «зав’язати», але протримався лише півроку».
Ще один «наркоділок», яким поповнились камери слідчого ізолятора – це сорокарічний мешканець селища Рибці. Даний чолов’яга до великих хитрощів та конспірації не вдавався - виготовляв та збував «товар» прямо у себе вдома. За «нарколабораторію» йому служила одна із кімнат у невеликому будинку, де він проживав разом із цивільною дружиною та її маленьким сином. Вдень це приміщення пустувало, а от вночі за щільно закритими тканиною вікнами – кипіла робота.
Під час проведення обшуку, працівниками Київського райвідділу тут було виявлено все необхідне для виготовлення психотропного засобу первітин. Розуміючи, що приховати уже нічого не вдасться, наркоман добровільно показував БНОНівцям де зберігаються необхідні препарати, де лежать предмети, за допомогою яких виготовляється «вінт». Чоловік охоче поділився й власним «рецептом» приготування психотропного дурману. Як і свій «колега» з Івонченців, він також стверджує, що неодноразово намагався покінчити із вживанням «психотропів», однак не вистачало сили волі.
Можливість «зав’язати» у чоловіків з’явиться уже в найближчому часі. Відносно обох порушено ряд кримінальних справ за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України за незаконне виготовлення, зберігання та збут психотропних речовин. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на термін від п’яти до десяти років. Зважаючи на те, що і один, й інший вже притягувались до відповідальності за аналогічний злочин - відбутись «умовним» терміном на цей раз їм ніяк не вдасться. Тож, свій потяг до наркотиків на найближчі декілька років прийдеться забути.