На території Полтавської області міліція посилює контроль за поведінкою тих осіб, які відбували покарання за скоєння злочинів. Систематичні відпрацювання проводяться безпосередньо працівниками відділу дільничних інспекторів міліції з метою профілактики повторного скоєння правопорушень цією категорією громадян.
Пріоритетність напрямку роботи дільничних зумовлена чималим відсотком скоєння злочинів особами, кримінальні справи стосовно яких порушуються не вперше. Так, за 9 місяців поточного року на території області із зареєстрованих 13 тисяч злочинів майже 3 тисячі скоєні особами, які межу кримінальної відповідальності переступили повторно (на 30% більше ніж минулого року).
Як правило, особи, котрі певний час знаходяться за гратами, втрачають соціальні зв’язки. Після виходу на свободу вони не можуть, а іноді й не бажають знайти роботу. Тоді колишні засуджені знову беруться за вже опановане кримінальне ремесло.
Факти свідчать, що більша кількість повторно скоєних правопорушень не є випадковою чи ситуативною. Частина засуджених після відбування покарання чи умовного дострокового звільнення поновлюють старі кримінальні зв’язки.
Звільнившись, окремі особи кримінального світу намагаються втягти у злочинну діяльність і молодь. Зокрема, вони пропагують в підлітковому середовищі правила кримінальної субкультури, нав’язують силові варіанти вирішення спірних питань та залучають підлітків до скоєння різноманітних злочинів, у тому числі і тих, що пов’язані із вживанням та збутом наркотичних засобів.
Тож посилена увага до підоблікових осіб із числа раніше засуджених не є безпідставною. Правоохоронці Полтавщини впевнені, що такі заходи певною мірою стримують людей від скоєння злочинів, і дають їм зрозуміти, що покарання за вчинений злочин буде невідворотнім.