За давньою традицією українці щороку запасаються на Зиму чималою кількістю різноманітних продуктів харчування. Кожна родина, в якої є бодай невеличкий клаптик землі, вирощує різні сорти овочів та фруктів. А восени, коли настає час збирання врожаю, господарі ще й готують соки, приправи, аджики в асортименті. Квасять огірки та томати. Виробляють солодкі джеми, сиропи тощо.
Така працьовитість нашої нації дозволяє людям не лише безтурботно, в достатку, пережити зимовий період, а й щиро пригощати рідню та гостей своєю ласою продукцією «без ГМО».
Та не всі наші співвітчизники успадкували кращу рису українців – працьовитість. Окремі особи, на жаль, звикли жити за принципом трутнів у вулику і вдаються до протиправних дій, аби поласувати продукцією працьовитих людей.
Приміром, у місті Глобино, 2 листопада цього року, 35-річний, ніде не працюючий, Михайло, близько третьої години ночі на вулиці Принасипній заліз до погребу місцевого господаря Олексія та викрав звідти 120 кілограмів картоплі.
Цього ж дня у селі Розбишівка Гадяцького району о третій годині ночі 19-річний хлопець, Юрій, який теж ніде не працював, забрався до господарства односельця Віктора та викрав там порося, вартістю у 500 гривень.
А в Чутівському районі до викрадення долучаються й діти. Зокрема, 1 листопада 15-річний Дмитро, який навчається у 9-му класі місцевої школи, викрав продукти харчування з магазину «Козак», що розташований в селі Вільхуватці. Загальна вартість викраденого становить 300 гривень.
Відзначилися і дві доярки в Гадяцькому районі. Ще 26 жовтня кожна з них викрала по 23 літри молока з молочно-тваринницької ферми в селі Веприк, де останні були працевлаштовані. Тепер 19-річна Лариса та 31-річна Людмила не лише можуть втратити роботу, а ще й відповідатимуть за крадіжку перед Законом. Адже по всіх вище згаданих фактах вирішується питання щодо порушення кримінальних справ за крадіжки (стаття 185 Кримінального кодексу України). Кожен із фігурантів протиправних дій може отримати покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років.
Тепер для тих, хто зазіхнув на чуже, немає а ні харчів, а ні волі.