Довірливих людей не меншає, принаймні серед старшого покоління. Тому саме вони найчастіше стають жертвами шахраїв. У Полтаві на пенсіонерах добряче нажився 28-річний молодик. Пропонував стареньким пластикові вікна й двері - задешево.
Ніна Вікторівна, постраждала:
- Ми хотіли ось тут перекрити ось це, весь закоулок, тому що, бачите, стекла повилітали всі.
Ще місяць тому балкон Ніни Вікторівни мав виблискувати новенькими пластиковими вікнами. На це перетворення наважувалася довго, відкладала потроху з пенсії, решту позичила в знайомих. А тут ще й на вулиці добродій дав візитівку своєї фірми - швидко, якісно, недорого.
Ніна Вікторівна, постраждала:
- Подзвонила - і він прийшов, заміряв ось цей весь закоулок, чотири з половиною метри, і ось сюди. Ну, тут не пам`ятаю скільки, ось до цього вікна, щоб трохи утеплити кімнату. Нарахував 3400, і коли акт почав складати, каже, потрібно заплатити 80%.
Віддавати такі гроші учасниця війни спочатку не наважувалася, але хлопець здався порядним. Не запідозрила недоброго навіть коли за обіцяних 10 днів вікон не було. Та коли за три дні молодик ще й перестав відповідати на дзвінки - жінка разом з донькою рушила на пошуки.
Ніна Вікторівна, постраждала:
- Ми даже шукали його, по тій бумажці ми пішли, знашли це підприємство, де він колись робив. І вже з год чи місяців вісім він там уже не робив. І цей хазяїн, який там був, сказав, а і ви іще піймались.
Ошукали! Розгублена жінка побігла до міліції. Тут про диво-майстра теж чули. Заяв - десятки, проблема - та сама.
Володимир Пасічко, помічник керівника Київського РВ міліції м. Полтави:
- Тому говорити сьогодні про конкретну кількість потерпілих ще зарано. Щодня до міліції надходить до декілька нових заяв від потерпілих. Однозначно можна сказати, що обманутих людей даним шахраєм, є декілька десятків.
Невдовзі шахрая затримали. Але і він не зміг підрахувати, скількох пенсіонерів встиг надурити. Виправдовується: хворий. Утім, не на лікування своєї недуги, на її живлення гроші збирав. Зізнається: ігроманія - хвороба страшна, жодні кодування не допомогли.
Затриманий:
- Близько трьох років тому, коли я проживав у Житомирі, займався бізнесом, я програв близько ста тисяч гривень, з них були 70 тисяч моїх, і 30 тисяч позичених. Батьки помогли мені розрахуватися за чужі гроші і допомогли закодуватися.
Та за три роки поринув в азарт знову. Програвав. Коли грошей не стало, згадав про свою колишню фірму, узяв візитівки і пішов дурити людей. Тепер, коли розуміє, що сидітиме у в'язниці, навіть зітхає з полегшенням - хоч там не гратиме. Не легше від того тільки його жертвам - не знають, хто їм тепер кошти повертатиме.
Ніна Вікторівна, постраждала:
- І я хотіла б попередити всіх довірливих людей, щоб на такі уловки не йшли, і хочу сказати, щоб він повернув мені гроші, бо в мене дуже скрутне становище.