Одним із основних та пріоритетних завдань органів податкової міліції є виявлення та документування злочинів у сфері оподаткування.
Особливо актуально постає питання податкової злочинності саме на сьогоднішній день. На тлі підвищення рівня цін в Україні, деякі комерційні структури здійснюють свою діяльність в тіньовому секторі економіки, при цьому не сплачуючи до бюджету тих податків, які повинні від них надходити до державної казни.
Саме з таким контингентом тіньового бізнесу доводиться боротися працівникам відділу податкової міліції Лубенської ОДПІ.
Нещодавно в поле зору співробітників податкової міліції потрапила діяльність приватної фірми "Х", керівники якої умисно внесли завідомо неправдиві дані про придбання товарно-матеріальних цінностей у суб'єктів господарської діяльності з ознаками "фіктивності" і таким чином протиправно задекларували неправдиві суми податкового кредиту на кілька мільйонів гривень, чим завдали збитків державі на суму близько 2-х мільйонів.гривень.
За результатами проведеної перевірки, відносно службових осіб цього підприємства було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України.
В ході проведення досудового слідства було накладено арешт на майно спритників в сумі понад 700 тисяч гривень.
За скоєний злочин, передбачений цією статтею, закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
То ж слід замислитися ділкам тіньового бізнесу, чи варті п'ять років в'язниці тим грошам, які були вкрадені у держави?
Олексій Харченко, в.о. першого заступника начальника ОДПІ - начальника ВПМ Лубенської ОДПІ