Нещодавно до чергової частини Київського райвідділу міліції надійшло повідомлення про скоєну квартирну крадіжку. За словами власниці помешкання, 37-річної Валентини Б. (ім’я змінено), вдень, коли вдома нікого не було, до квартири проник невідомий та забрав звідти 4,5 тисячі гривень готівкою та кредитну картку чоловіка. Також потерпіла повідомила, що на її мобільний телефон уже прийшло повідомлення про зняття з краденої кредитки більше 5 тисяч гривень.
Працівники слідчо-оперативної групи, які прибули на місце події, у помешканні побачили безлад та багато інших дрібниць, які, як правило, залишають по собі злодії. Поки правоохоронці оглядали квартиру, з балкону, куди його заздалегідь закрила господарка, на них раз по раз гавкав розлючений собака породи піт-бультер’єр. Зважаючи на те, що пес, за твердженням потерпілої, на момент крадіжки знаходився в квартирі, а також те, що замки на вхідних дверях були не пошкоджені, міліціонери логічно припустили, що поцупити гроші міг хтось із членів родини, а не злодії-професіонали. Адже, якщо із замком, володіючи певними навиками, можна «домовитись», то з агресивним піт-бультер’єром чужій людині порозумітись практично неможливо.
Ця обставина полегшувала завдання працівникам міліції. Однак відкладати у «далекий ящик» пошуки зловмисника вони не стали. Оперативники Київського райвідділу протягом цілого дня збирали інформацію про обставини зникнення грошей. І коли пізнього вечора проаналізували весь її масив, то дійшли висновку, що ніякої крадіжки взагалі не було.
Тоді міліціонери «поділились» отриманою інформацією із потерпілою. Остання, не маючи аргументів спростовувати її, щиро зізналась, що крадіжку вона інсценувала.
Як виявилось, у січні цього року подружжя придбало собі старенький автомобіль «Форд». Сімнадцять з половиною тисяч гривень, які просив за нього власник, у них не було. Тому відразу вони заплатили тринадцять тисяч, а решту чотири з половиною повинні були віддати у квітні. «Ми з чоловіком щомісяця відкладали певну суму грошей спеціально для того, щоб розрахуватись за машину, - говорить Валентина. – Однак, мені не вистачало коштів для того, щоб утримувати сім’ю, тому я постійно витрачала і ці відкладені гроші. Крім цього я знімала гроші з кредитки чоловіка. Коли настав день віддавати гроші за автомобіль, то їх уже не було. Я дуже боялась зізнатись чоловікові у тому, що їх потратила, тому й вирішила розіграти цю крадіжку».
Жінці вдалось досить непогано зіграти роль злодія, однак, обвести навколо пальця досвідчених оперативників виявилось не так просто. Як наслідок, крім з’ясувань стосунків із чоловіком щодо потрачених грошей, їй пдоведеться «з’ясовувати» стосунки ще й із Кримінальним кодексом України. Київським райвідділом міліції зараз вирішується питання про порушення відносно Валентини Б. кримінальної справи за частиною 1 статті 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину). За намагання обманути правоохоронців вона може поплатитись надто високою ціною - дана стаття Кримінального кодексу передбачає відповідальність аж до позбавлення волі на строк до двох років.
Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області