Наркоманія на сьогодні є найактуальнішою проблемою, насамперед це стосується підлітків та молоді. Саме в цьому віці відбувається наркотизація особи та формуються кримінальні навички.
Особливості підліткової поведінки, схильність молоді до згуртованості та належності до певної групи молодіжної субкультури робить їх залежними від правил поведінки свого середовища. Цим уміло користуються наркоділки, які використовують місця концентрації молоді для розповсюдження наркотичних засобів. Мають місце випадки виявлення фактів незаконного обігу наркотиків безпосередньо у навчальних закладах та прилеглих до них територіях.
За таких умов організація та проведення саме профілактичних антинаркотичних заходів у навчальних закладах набуває першочергового значення в діяльності органів виконавчої влади, зацікавлених неурядових та громадських організацій.
Зокрема, у травні цього року правоохоронцями області проведено комплекс заходів, спрямованих на недопущення проникнення наркотичних засобів і психотропних речовин до учнівської та студентської молоді, посилення протидії незаконному обігу наркотиків у навчально-виховних закладах і прилеглих до них територій, викриття осіб, причетних до збуту наркотичних засобів.
За час проведених заходів виявлено 10 фактів причетності осіб до збуту чи розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин у середовищі учнівської молоді, за якими порушено кримінальні справи.
Так, для прикладу, в одному із місць обласного центру затримано неповнолітнього учня вечірньої школи, який займався збутом наркотичного засобу – канабісу, порушено кримінальну справу.
Ключову роль у процесі посилення антинаркотичного руху в навчальних закладах повинна відігравати їх адміністрація, вчителі, практичні психологи, соціальні педагоги та лікарі до обов’язків яких повинно входити виявлення дітей з патологічною поведінкою, зокрема тих, хто допускає немедичне вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, одурманюючі засоби та вжиття певних профілактичних заходів з метою допомоги підліткам подолати цю серйозну проблему.
Тож тісна співпраця вчителя, психолога, соціального педагога, лікаря та правоохоронців сприятиме своєчасному виявленню випадків вживання наркотиків школярами та адекватному реагуванню на них.
Відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС в області звертається до батьків, органів освіти, викладацького складу навчальних закладів та представників зацікавлених громадських організацій з проханням не залишати дітей без уваги, а спільними зусиллями пропагувати здоровий спосіб життя, формувати практичні навички протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів і психотропних речовин.