Шахрайством в наш час нікого не здивуєш. Охочих до легкого заробітку доволі багато, як і тих хто на таких заробітчан «купується».
Довірливість, доброзичливість і привітність у таких ситуаціях, стають для громадян підлими ворогами, адже шахраї саме такими рисами людського характеру і користуються у своїй діяльності. А старенькі, довірливі господарі самі без зайвих зусиль ідуть на контакт з такими “добрими соціальними працівниками» (саме так зазвичай представляються шахраї).
На гачок до одного із таких “доброзичливців” потрапила і 69 – річна мешканка с. Новаки Лубенського району. Жінка розповіла, що 14 липня цього року до неї на вул. Радянській міста Лубен підійшов молодий чоловік і представившись агентом пенсійного фонду, запитав, чи має вона при собі гроші. Жінка відповіла, що має. Тоді молодик почав їй розповідати про те, що гроші краще вкласти під відсотки і він, як працівник пенсійного фонду, їй у цьому допоможе. «Добродій» так переконливо і красномовно розповідав, що жінка не вагаючись, віддала невідомому з рук в руки 9000 гривень. Після цього так званий “агент” пообіцяв їй зателефонувати і зник у невідомому напрямку.
Подібна історія через пару днів сталася і з іншою жителькою Лубен. Але в даній ситуації 76 – річна пенсіонерка позбулася не грошей, а золотих виробів. Жінка розповіла працівникам міліції, які приїхали на виклик, що до неї завітали невідомі особи ромської національності і запропонували їй поворожити. Вона спочатку відмовлялася, але потім все ж таки погодилася. Пенсіонерка не встигла й очима кліпнути, як в неї не стало золотих сережок і золотого хрестика.
По обом випадкам на сьогоднішній день проводяться ретельні перевірки та вирішується питання про порушення кримінальної справи, за ознаками злочину передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).
Правоохоронці закликають громадян бути більш обережними, відмовлятися від будь-якого гадання, уникати операцій з грішми чи коштовностями, які пропонують здійснити незнайомці безпосередньо на вулиці. Особливо це стосується одиноких, літніх людей, які довірливо відносяться до чужинців, що видають себе за соціальних працівників чи працівників комунальних служб і пропонують різноманітні послуги.
Не дайте себе ошукати! Будьте уважні та обережні! А у разі необхідності допомоги – негайно набирайте 102.