Майже щотижня до чергової частини Миргородського міськвідділу міліції надходять повідомлення від миргородців, що до їх помешкань чи дачних будинків «навідувалися» невідомі особи, після чого звідти зникли гроші та цінні речі.
Найбільша кількість таких крадіжок здебільшого відбувається в ранковий та денний час, коли власники домівок знаходяться на роботі. Засоби проникнення до квартир найбанальніші: пошкодження замків або вікон, незачинені кватирки.
Так, 16 серпня та 1 вересня поточного року до чергової частини Миргородського МВ з заявами про вчинені крадіжки звернулись двоє жителів м.Миргорода і повідомили про те, що вранці, за їх відсутності, невідома особа проникла до житла і викрала ноутбук та близько 23 тисяч гривень.
Міліціонери одразу розпочали пошуки зловмисника. При проведенні оперативно-розшукових заходів у поле зору дільничних інспекторів міліції Миргородського міськвідділу потрапив 21-річний Ярослав..
Міліціонери з’ясували, що хлопець місцевий і раніше вже неодноразово був засуджений за скоєння квартирних крадіжок. Але кожного разу після звільнення з місць відбування покарань чоловік брався за старе.
Начальник сектору дільничних інспекторів міліції, Сергій Овчаренко, говорить: «Цей зловмисник через незачинені віконні отвори та шляхом розбиття шибки кватирки вікна проникав до помешкань миргородців і, не порушуючи звичайного стану речей господарів, виносив звідти цінності та гроші».
Наразі слідчим міськвідділу відносно підозрюваного вже порушено кримінальну справу за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, що завдала значної шкоди потерпілому). За такі правопорушення крадію загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Заради попередження подібних злочинів рекомендуємо:
- не запрошувати сторонніх, незнайомих Вам людей до свого помешкання, особливо для розпивання спиртних напоїв;
- не повідомляти домашньої адреси та номер телефону стороннім особам без потреби;
- не відчиняти двері, не з'ясувавши, хто саме до Вас прийшов;
- перевіряти надійність замків вхідних дверей. Слідкувати за тим, щоб перед дверима постійно горіло яскраве світло;
- на вікнах квартир, розташованих на першому поверсі, та поблизу пожежних драбин, обов’язково встановити металеві грати;
- громадянам, які володіють вогнепальною зброєю, забезпечити її надійну охорону. Для цього обов’язково встановити дома металевий сейф – помірно важкий або вмонтований у стіну. Безперечно, він приверне увагу зловмисників, але якщо конструкція металевої шафи буде досить надійною, злодію доведеться неабияк постаратися та затратити чимало часу поки він її зламає;
- не залишати в помешканні великих сум грошей та ювелірних виробів. Краще скористатися послугами банків. На кредитних, зарплатних картках не залишати їх пін-код. У разі викрадення картки негайно звертатися у найближче відділення банку, аби заблокувати особистий рахунок;
- для захисту оселі використовувати сигналізацію. Не заощаджувати на безпеці, бо, зазвичай, сума викрадених речей набагато перевищує суму вартості охоронної системи;
- у випадку коли Ви помітите підозрілих осіб, що намагаються увійти до Вашого під’їзду, або коли біля квартир мешканців Ви бачите не власника, а особу, що не викликає довіри - одразу телефонуйте до міліції за номером 102;
- коли до Вашої домівки все ж таки проник злодій (наприклад, повертаючись додому помічаєте, що вхідні двері квартири відчинені, замок зламаний), терміново телефонувати до міліції і, ні в якому разі, не заходити до приміщення. Адже Ви можете не тільки знищити сліди злочинця, а й натрапити на нього самого, що може призвести до непередбачуваних наслідків.
Лариса Петренко, помічник начальника Миргородського МВ УМВС України в Полтавській області