Увага значної частини полтавської міліції нещодавно була прикута до одного з будинків по вулиці Пушкіна. За повідомленням невідомого, в одній із квартир саме цього будинку сталося вбивство.
Телефонний дзвінок із цією звісткою надійшов 10 листопада о вісімнадцятій годині на станцію швидкої медичної допомоги міста Полтави. «Невідомий телефонував чотири рази з інтервалом у декілька хвилин - говорить диспетчер станції швидкої допомоги Рената Асауленко. – Нерозбірливим голосом чоловік повідомляв, що когось «зарізали» в під’їзді, однак не міг назвати місця, де саме це сталось. Адресу, за якою сталось вбивство, я змогла дізнатись лише під час його останнього дзвінка. По голосу невідомого я відразу зрозуміла, що він перебуває у стані алкогольного сп’яніння». Отримавши таку інформацію, досвідчений диспетчер направила на місце події екіпаж швидкої допомоги та повідомила про подію до Київського райвідділу міліції міста Полтави.
Відповідно до Кримінального кодексу України, вбивство відноситься до злочинів особливої тяжкості. «Особа, яка позбавила життя іншу людину і яка залишається на волі, становить значну суспільну небезпеку, - говорить перший заступник начальника Київського РВ майор міліції В’ячеслав Драчевский. – Адже вона може не зупинитись на заподіяному та продовжити скоювати аналогічні злочини, тобто вбивати людей. У зв’язку з цим, на затриманні подібного роду злочинців завжди концентруються усі можливі сили та засоби міліції, докладається максимум зусиль, щоб затримати вбивцю у найкоротший термін, як кажуть, «по гарячих слідах».
Саме так було і цього разу. За адресою, вказаною невідомим, виїхали не лише медики та слідчо-оперативна група райвідділу – за лічені хвилини туди прибули експерти-криміналісти, кінологи, працівники карного розшуку, дільничні інспектори, керівництво міліції району та міста. Загалом – близько двох десятків правоохоронців. Коли працівники міліції зайшли до квартири, у якій, відповідно до повідомлення, сталось вбивство, то виявилось, що її мешканці про це вперше чують і нічого подібного в помешканні не відбувалось. Детальний огляд підтвердив правдивість їхніх слів. Міліціонери припустили, що п’яний заявник міг помилитись номером будинку, тому протягом тривалого часу ретельно перевіряли і сусідні будинки. Однак, пошуки були марними – ніхто із мешканців нічого не знав і не бачив.
Зрозумівши, що повідомлення про скоєння вбивства було неправдивим, працівники міліції припинили пошуки трупа та свідків злочину, а натомість взялись за пошуки чолов’яги, який своїм телефонним дзвінком завдав їм стільки марних клопотів. Для того, щоб його затримати, оперативникам Київського райвідділу міліції міста Полтави знадобилось декілька діб. Зловмисником виявився 43-річний полтавець. «Протягом того дня я неодноразово вживав алкоголь, - пояснює свій вчинок чоловік, - спочатку сам, потім з друзями. Коли ввечері напідпитку повертався додому, вирішив пожартувати і подзвонив на 103. Про наслідки тоді не думав - був занадто п’яний».
Незважаючи на те, що про наслідки свого вчинку чолов’яга не думав, вони все одно настануть. Наразі Київським райвідділом міліції вирішується питання щодо порушення відносно нього кримінальної справи за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). За свій п’яний жарт чоловік може отримати покарання у вигляді чималого штрафу (від 8500 до 17000 гривень) або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років.